Bilgisayar

MacBook Pro 2018: İDDİASIYLA GELİYOR!!!

 

Apple, MacBook Pro 2018’i piyasaya sürdüğünde, kullanıcılarını mutlu ve tatmin etmekten ayrı , 2017 MacBook Pro’yu arkada bıraktığı için oldukça çok beklenti içerisindeydi.
Bu yıl çıkacak olan 13 inçlik Retina MacBook ve MacBook Air‘i kapsayan tüm söylenenleri ölçtüğünüzde, MacBook Pro 2018 çok yakında demektir.MacBook Pro‘nun Touch Bar ve Thunderbolt 3 ile yenilendiğinden bu yana 2 seneyi aşkın bir süre geçti. Şimdi ise Apple çıktı ve klavyelerinin bazılarının hatalı olduğunu itiraf etti, eğer MacBook Pro 2018 ‘ i duyurduğumuz zaman klavyeden bahsetmemiş olsaydık zorlanacaktık.
WWDC 2018 açılışından hemen önce, 6 çekirdekli Intel Coffee Lake CPU’lu yeni 14.3 inçlik MacBook Pro için bazı sızan benchmark sonuçlarını gördük. Ardından, bir ay sonra, 4 çekirdekli bir U serisi Coffee Lake işlemcisi için başka bir sızdırmazlık kriteri gördük. Bu, bu sene beş MacBook aldığımız en son söylentiye göre düşüyor. Bu modellerin her ikisinde de yer var.

MacBook Pro 2018 Piyasaya Giriş Tarihi?

Duyduğumuz tüm söylentilere rağmen, MacBook Pro 2018‘in piyasay ne zaman sürüleceği belli değil. Ancak, bu, önceki MacBook Pro sürümlerine dayanarak spekülasyon yapamayacağımız manasına gelmez.
Geçen yıl Apple, WWDC açılış konuşmasının hemen ardından Haziran ayında MacBook Pro’nun sürpriz bir sürümünü verdi. Bu, MacBook Pro 2016’yı takiben ne kadar yakında piyasaya sürüldüğünden dolayı çok şaşırtıcıydı.
Bundan önce, MacBook Pro, 2012’nin son kontrollerinden bu yana Apple’ın Haziran ayındaki WWDC’sinin ardından piyasaya sürülüyordu.
Ancak, Apple’ın bu yıl geleneğinden kopacak gibi görünüyor. WWDC 2018 gelip herhangi bir donanımdan bahsetmedi.
Şu anda, Black Friday acele etmek için tam zamanında, Holiday 2018’in olası serbest bırakma penceresi ile gidiyoruz. Dolayısıyla, Apple‘ın Eylül ayında sadece bir iPhone etkinliği yerine tam bir donanım etkinliğine ev sahipliği yaptığı fikrini iddia ediyoruz.
Bununla beraber, MacBook Pro 2018’in bundan önce çıkması olasıdır, bu yıl beş MacBook aldığımıza dair bir söylenti var, hepsi de MacOS 10.13‘ü çalıştırıyordu. Biz onları düşündüğümüzden de önce alabiliriz.

MacBook Pro 2018 Fiyatı?

Bu zamana kadar MacBook Pro ile ilgili dedikoduların veya sızıntıların hiçbiri fiyatlardan bahsetmemiştir. Bu bilgi bitleri, beklenen bir yayınlanma tarihine yaklaştıkça düşmez.
Bununla birlikte, MacBook Pro fiyatının yıldan yıla değişmesi hakkında bir şey beklemeyeceğiz. Apple hazırda çeşitli MacBook Pro modelleri için bir fiyat seviyesine ulaşmıştır. Bunlardan bir tanesi Touch Bar’lı olmayanlar için 1,299 $ , 1.249 £ veya 1,899 AU $ ‘dan başlıyor. Ülkemizde vergilerle beraber bu fiyatlar ne kadar olur bilinmiyor.
Oradan, bir Touch Bar modeli satın almak için fiyatı 1,799 $, 1,749 £ veya 2,699 AU $ , artıracaktır. Elbette, 15 inçlik modeller (hepsi Touch Bar ile) fiyatı daha da artırıyor.
Fiyatlandırma bu yıl değişseydi, Apple‘ın düşük seviye MacBook Pro’nun içindeki donanımı fiyatı yükselterek 13 inçlik giriş seviyesi MacBook’a yer açmasını isteriz. Aksi takdirde, Apple Touch Bar içermeyen modeli silebilir ve Touch Bar ile dizüstü bilgisayarlar için ‘Pro’ takma adını saklayabilir.
MacBook Pro 2018 fiyatının daha net olmaya başladığı anda yeni söylentileri dkkate alacağız ve güncel bilgilerle makalemizi süsleyeceğiz.

Daha Uzun Ve Etkili Pil Ömrü Ne Kadar?

Apple’ın dizüstü bilgisayarları her zaman kendi kalıcı güçlerinden dolayı dikkat çekerdi, ancak MacBook Pro son yıllarda bu standardı korumak için elinden geleni yaptı. Örneğin, en yeni MacBook Pro modeli sadece 6 saat 37 dakika sürdü. Bu, önceki yılların modellerinden ve Apple’ın 10 saatlik iddiasından uzak.
Bu nedenle, bir sonraki MacOS Pro’yu, bir sonraki MacBook Pro’nun içindeki rumored, self-made işlemci tasarımlarıyla birleştirerek, pil ömrünü ihtiyaç duyduğu destek için bir araya getirmiş iyi bir performans geliştirmesini görmeliyiz. Her iki durumda da, bir sonraki MacBook Pro’nun şişen bir pil ile ilgili sorun yaratmayacağını temenni ediyoruz.

Tüm Modellerde Daha Fazla Güç

Intel işlemcilerinin AMD grafik kartı ile başlamasıyla, bunun daha küçük MacBook Pro modellerinin güç artırımı için mükemmel bir fırsat. Çok uzun bir süredir 13 inç MacBook Pro modelleri Intel’in entegre grafiğine düştü, bu da bu “Pro” takma makinesini yedeklemek için fazla çaba göstermiyor.
Hem AMD hem de Intel ile birlikte çalışarak, bir sonraki MacBook Pro’nun video ve fotoğraf çalışmalarını daha kolay bir şekilde AMD Vega grafik kartıyla daha kolay bir hale getirebilecek. Daha da iyisi, böyle bir işlemci, daha az pil çekimi ile daha keskin ekran çözünürlüklerini daha iyi bir şekilde ele alabilir.
Yukarıda bahsettiğimiz gibi, yeni MacBook Pro’nun altı çekirdekli bir Intel Core i7-8750H işlemci ve 32 GB’a kadar RAM ile geleceği söylentileri var. Eğer bu söylentiler doğruysa, o zaman daha güçlü bir MacBook Pro 2018 isteğimiz cevap bulacaktır.

Daha Fazla Bağlantı Noktası Ve Yeni Bir MagSafe Şarj Cihazı

Ayrıca, yalnızca Thunderbolt 3 (USB-C) bağlantı noktalarına geçiş, kullanıcıları hala SD kartlarını kullanarak bir ayrılıkta bıraktı. Bir sonraki MacBook Pro, sektörü çok hızlı bir şekilde zorlamaya çalışmaktan kaçınmak iyi olacaktır.
Apple bu iki isteği dosdoğru yapsaydı eğer, MacBook Pro mükemmel bir duruda ve pozisyonda olurdu.

 

Daha İyi Ve Yeni Bir Klavye                                                         

2017 MacBook Pro‘ya ilham veren bir tasarım kararıydı. Klavyesinin nasıl geliştirilebileceği net değil, ancak Apple çıktı ve bazı MacBook Pro klavyelerinin hatalı olduğunu söyledi
Bununla birlikte, Cupertino tabanlı teknoloji behemoth’in, haptik geri bildirim içeren sanal bir dokunmatik ekran klavyesinin uygulanmasını düşündüğü bir dedikodu var. Bunun MacBook Pro 2018’e girip girmeyeceğini kim bilebilir.
Apple aynı zamanda kelebek anahtarlarını kapsayan tartışmalarda da söz alarak, dökülmelerin ve kırıntıların anahtarların altında gizlenmesini önlemek için bir tür “koruma yapısı” nı bir patentle tanımlamış ve yayımlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı