1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Note 10 paslanmaz çelik iddiası yanlış çıktı

Note 10 paslanmaz çelik çerçeve haberi yanlış çıktı. Samsung’un kendi YouTube kanalına yüklemiş olduğu bir videoda yeni Galaxy modelinin çerçevesinin paslanmaz çelikten yapıldığı belirtilmişti. Videonun anlatıcısı “Çerçeveyi en aza indirmek için paslanmaz çelik ve çentiksiz cam” şeklinde ifade etti.

Note 10 paslanmaz çelik

Note 10 paslanmaz çelik iddiası

Ancak şirket, basın brifingleri sırasında alüminyumdan çeliğe geçiş hakkında hiçbir şeyden bahsetmedi. Bu haftaki açılış etkinliği sırasında da sahneye çıkmadı. Samsung neden yeni bir malzemeye geçip bunu kimseye söylemedi. Bu soru akıllarda yer edindi. Ne var ki böyle bir durum söz konusu değil. Görünüşe göre hata yayınlanan videodan kaynaklanıyor.

Samsung, Note 10’un çerçevesinin, son yıllarda şirketin diğer amiral gemileri gibi alüminyumdan yapıldığını bildirdi. Hatalı bir seslendirmeyle tanıtım videosu yapılması da Samsung gibi önde gelen bir teknoloji devi için garip. Belki bir noktada Samsung yeni modelinin çerçevesini iPhone X ve iPhone XS gibi paslanmaz çelikten tasarlamayı düşünmüş olabilir. Ancak bu şimdilik gerçekleşmedi.

Hata, SamMobile’ın belirttiği gibi, Note 10’un tasarım sayfasında birisinin “yüksek cilalı metal” olarak değiştirilmesinden önce “yüksek cilalı paslanmaz çelik” şeklinde okumasıyla Samsung web sitesine bile yapılmıştı.

Samsung “Galaxy Note 10 tanıtım videosunu” yeniden yükledi ve hiçbir şekilde paslanmaz çelikten bahsetmedi.

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*