Kültür & SanatSinema

Netflix Ücretsiz Dizi ve Film Yayınlamaya Başladı

Netflix

Dünyanın en büyük video içerik platformlarından biri olan Netflix, kullanıcı dostu bir adıma imza attı. Artık Netflix, çok sevilen bazı dizi ve filmlerini ücretsiz olarak yayınlamaya başladı.

Dünyanın en büyük video içerik platformlarından biri olan Netflix, kullanıcı dostu bir adıma imza attı. Artık Netflix, çok sevilen bazı dizi ve filmlerini ücretsiz olarak yayınlamaya başladı. Yani platforma abone olmayanlar da bazı içerikleri izleyebilecek. Söz konusu kararın alınmasının ardından yapılan açıklamalarda, Netflix’in Türkiye’de yeni aboneler kazanmak istediği ve bu yüzden de farklı kampanyalar planlandığına değinildi. Şimdiyse Netflix Türkiye’deki yeni dönemin ilk kampanyası belli oldu. Bu kapsamda Netflix, bir ay ücretsiz kullanım imkanı sunmayacak olsa da üye olmadan film izleme imkanı sağlayacak.

Üstelik şu anda platformun oldukça sevilen dizilerinden Stranger Things ve yine oldukça çok sevilen filmlerinden Bird Box ücretsiz bir şekilde izlenebilir. Şimdilik bu kategoride 10 adet içerik bulunsa da ilerleyen zamanlarda daha fazla içeriğin eklenmesi bekleniyor. Dünyanın en popüler dijital yayın platformunda artık “Netflix’i Ücretsiz İzleyin” gibi bir seçenek bulunuyor. Bu seçenek, bir önceki ücretsiz deneme sürecinden daha farklı. Zira platformda, bazı Netflix orijinal içerikleri bulunuyor. Stranger Things ve Elite gibi serilerin yanı sıra, Murder Mystery, The Two Popes, Bird Box gibi orijinal filmler de ücretsiz olarak izlenebiliyor. Ancak dizilerin tüm sezonlarının açık olmadığını da belirtelim. Yani bir bölümü izledikten sonra eğer beğendiyseniz üyelik oluşturmanız isteniyor. Ancak gördüğüm kadarıyla filmlerin tamamını izleyebiliyorsunuz. Şu an için kullanıcılar, “To All The Boys I’ve Loved Before” filmini ücretiz olarak izleyebiliyorlar.

Netflix’in ücretsiz içeriklerini izlemek için herhangi bir hesaba sahip olmanız gerekmiyor. Doğrudan internet sitesi üzerinden ya da tüm uygulamaları üzerinden herhangi bir hesaba giriş yapmadan bu içerikleri izleyebileceksiniz. Ancak belirtilenlere kategoride bulunan dizilerin yalnızca ilk bölümü ücretsiz bir şekilde izlenebilecek. Geri kalan bölümleri izleyebilmek için yeniden abonelik ihtiyacı bulunuyor.

Netflix, kullanıcı dostu adımlar atıyor

Ayrıca Netflixücretsiz yayınladığı içeriklerin yanında bir de rastgele içerik getirme seçeneğini test ediyor. Özellikle de “ne izlesem” sorusunu sık sık kendisine soran abonelerin severek kullanacağı düşünülen rastgele içerik özelliği yakında tüm kullanıcılar için yayınlanacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı