Bilgisayar

Apple Silicon İşlemcili 12 inç MacBook için Bazı Özellikler Paylaştı

Apple Silicon İşlemcili 12 inç MacBook

Intel işlemcilerinin artık yeni bir rakibi var. Bu rakip her alanda kendini göstermeye başlayan Apple.

Yüzeysel de olsa bir tanıtımla Apple Silicon işlemcilerini duyuran ve Mac modellerinde bu işlemcilerini kullanacağını söyleyen Apple’ın, yeni işlemcilerini kullanacağı ilk modelin ise 12 inç MacBook olacağı iddia ediliyor.

Uzun bir süredir analistler ve kaynaklardan 12 inç MacBook modeli hakkında beklentiler paylaşılıyor. Yeni işlemcilerle performans konusunda çok daha iyi bir cihaz olacağı söylenen MacBook modelinin nasıl özellikler sahip olacağı konusunda yeni iddialar da paylaşıldı. Bu sefer Twitter üzerinden paylaşılan bir liste ile yeni bilgisayarlarda olacağı iddia edilen özellikler paylaşıldı.

12 inç MacBook Özellikleri Neler Olacak?

Paylaşılan özelliklere göre yeni modelde 12 inç Retina ekran bulunacak. Ekranın detayları konusunda bilgi yok. Yani çözünürlük değeri ve panel teknolojisi için bir bilgi yok. Ekranın dışında işlemci dediğimiz gibi Apple Silicon olacak.

İşlemcinin gücünü sonuna kadar alacağımız RAM miktarı ise 8 GB ve 16 GB olarak değişebilecek. Fiyatların nasıl değişeceği net değil. RAM seçimini değiştirirseniz de depolama alanını değiştiremez misiniz? Tabii ki hayır. 256 GB, 512 GB ve 1 TB SSD seçimlerinin yapılacağı iddia edilmekte.

4.nesil kelebek klavyeye sahip olacağı da söylenen 12 inç MacBook modelinin batarya süresi olarak ise 15 saat ile 20 saat arasında bir kullanım ömrü sunması beklenmekte. Tek bir USB C bağlantısına sahip olacağı 720p FaceTime kamerasının kullanılacağı iddia edilen 12 inç MacBook modelinin fiyatının ise 849 dolar olacağı iddia edildi.

Fiyat konusunda bir güzel düzenleme de olacak. Öğrenciler yeni bilgisayarda 50 dolarlık bir indirim alabilecekler. Yani öğrenciler 799 dolardan satın alabilecek. Tahminler Apple’ın 2021 gelmeden ARM işlemcili ilk MacBook’unu satışa sunması yönünde.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı