Kültür & SanatSinema

James Bond filmi No Time To Die’ın çıkışı Nisan ayına ertelendi

James Bond filmi No Time To Die'ın çıkışı Nisan ayına ertelendi

No Time To Die filminin prömiyeri , salgın nedeniyle Nisan ayından Kasım ayına taşınmıştı . Aynı zamanda Mr. Robot dizisinden de tanıdığımız ünlü oyuncu Elliot Alderson adlı karakteri canlandıran Rami Malek şimdi Bond’un en büyük düşmanı.

Filmin web sitesinde yapılan açıklamada, filmin “dünya çapında bir tiyatro izleyicisi tarafından görülmesi için” 2 Nisan 2021’e kadar ertelendiği belirtildi.

“Gecikmenin hayranlarımızı hayal kırıklığına uğratacağını biliyoruz, ancak şimdi önümüzdeki yıl Ölmek İçin Zaman Yok’u paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bond serisinin 25. bölümü No Time To Die, Daniel Craig’in İngiliz gizli servis ajanı 007 olarak son görünüşünü işaret ediyor.

Filmin fragmanları ve Billie Eilish’in başlık şarkısı, Cuma günkü son dakika erteleme kararından önce – Eilish videosunun sadece birkaç gün önce gösterime girmesiyle – çoktan yayınlandı.

Geçen ay piyasaya sürülen Christopher Nolan gişe rekorları kıran Tenet’in gişe rekorları kıran gişe getirilerinin ardından, stüdyonun Kasım çıkış tarihine kadar durup durmayacağına dair spekülasyonlar yapıyorlardı.

Yapması yaklaşık 200 milyon dolara mal olan bilim kurgu destanı, şu ana kadar uluslararası olarak 243 milyon dolar kazandı, ancak ABD’de yalnızca 41 milyon dolar kazandı – Los Angeles, New York ve San Francisco’daki sinemalar büyük ölçüde kapalı kaldı.

Bond film kazançlarının önemli bir kısmı, korona virüsün bir kez daha yükselişte olduğu İngiltere ve Avrupa pazarından geliyor ve stüdyo, potansiyel kısıtlamaların Kasım ayında gişe kazançlarını sınırlayabileceğine dair endişeler olabilir.

2015 yapımı Spectre isimli önceki Bond filmi, dünya çapındaki gişelerde neredeyse 900 milyon dolar (690 milyon sterlin) aldı ve en iyi orijinal şarkı dalında Oscar kazandı. En son film, mevcut yönergeler uyarınca artık 2021 Oscar’ları için çekişme konusu olmayacak .

İflas sinemaları

No Time to Die filminin ertelenmesi, iki büyük sonbaharda yayınlanan Wonder Woman:

1984 ve Marvel Studios’tan Scarlett Johansson’un başrolünü oynadığı Black Widow’un geri çekilmesinden sonra geldi.

Steven Spielberg’in West Side Story ve Kenneth Branagh’ın Death of the Nile yeniden yapımı da ertelendiğinde, gelirlerinin çoğu için büyük bütçeli yayınlara dayanan birçok mücadele eden sinema zinciri için felaket anlamına gelebilir.

ABD’de, Ulusal Tiyatro Sahipleri Derneği, Amerika Yönetmenler Birliği ve Sinema Filmleri Derneği geçen hafta Kongre’yi “ülkemizin sevilen sinema salonlarını” kurtarmaya çağıran açık bir mektup yazdı.

Mektupta, mevcut durumun ek destek olmadan devam etmesi halinde, ABD’deki küçük ve orta ölçekli sinemaların% 69’unun iflas edeceğini veya kapanacağını belirtti. Mektup, aralarında James Cameron, Clint Eastwood ve Britanya’dan Steve McQueen’ın da bulunduğu bir dizi Hollywood yönetmeni tarafından imzalandı.

Ancak Ulusal Tiyatro Sahipleri Birliği’nin başkanı John Fithian, Variety’ye filmlerin yayınlanmaya devam ederek

filmlerin sinemaları desteklemede rol oynamalarının da çok önemli olduğunu söyledi .

“Bir dünya olarak tamamen aşılanana kadar filmimiz olmazsa, birçok tiyatro grubu gidecek ve tiyatrolar orada olmayacak” dedi.

“Filmlerinizi daha karlı hale getirmek için salgını bekleme fikri bana mantıklı gelmiyor. Bunu yaparsanız filmlerinizi oynatmak için çok fazla sektör kalmayacak.”

Dünya’da sinemalar ne zaman açılacak?

Çin’de sinemalar Temmuz ayında sınırlı sayıda yeniden açıldı, Hindistan’da ise Kasım ayındaki Diwali tatilinden önce Ekim ortasında kısmen yeniden açılacak .

İngiltere’de Sinema yerinde sosyal mesafe tedbirlerle, Temmuz ayında yeniden açmak için yeşil ışığın verildi,

başlangıç ve bitiş süreleri ve patlamış mısır ön sipariş kademeli önlemler arasında .

Ancak birçok site hemen açılmadı. Dünyanın en büyük ikinci sinema zinciri olan Cineworld, Eylül ayı başlarında İngiltere’deki birçok yerini yeniden açtı. Kısa süre önce yılın ilk altı ayında 1,6 milyar dolar zarar bildirdi.

Cuma günü, Kültür Sekreteri Oliver Dowden, 1.57 milyar sterlinlik Kültür Kurtarma Fonu’nun bir parçası olarak İngiltere genelinde 650.000 sterlinlik

42 bağımsız sinemaya hükümetin nakit desteğini duyururken İngiliz halkını “yerel sinemanızı desteklemeye” çağırdı.

Twitter’daki bazı hayranlar, çıkış tarihini bir sonraki Paskalya’ya ertelemek yerine en son franchise’ın dijital olarak yayınlanmasını istedi. Bu haftanın başlarında Warner, Roald Dahl’ın başrolünü oynadığı Anne Hathaway’in oynadığı The Witches’ın büyük bütçeli yeniden yapımının ABD’de HBO Max yayın platformunda görücüye çıkacağını duyurdu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı