Güncel TeknolojiKültür & SanatSinemaTeknoloji Haberleri

Netflix alternatifi 3 ücretsiz film-dizi platformu

Netflix alternatifi film-dizi servisleriyle alakalı haberimizle karşınızdayız. Sanıyoruz Netflix‘i bilmeyen yoktur. Ancak bu yazımızda sizlere Netflix altermatifi farklı platformlar da tanıtacağız.

Netflix alternatifi platformlar

İşte karşınızda Netflix alternatifi birkaç platform:

Crackle

Netflix alternatifi

Sony’nin Crackle‘ı, bazı orijinal içerikler de dahil olmak üzere hem filmler hem de TV şovları sunan, reklam destekli bir yayın hizmetidir. Çok çeşitli cihazlarda bulunur ve bir hesap oluşturmanızı bile gerektirmez. Ancak bunu yaparken de favorilerinizi kaydetmenizi, öneriler almanızı ve cihazlar arasında geçiş yaparsanız oynatmaya devam etmenizi sağlar.

İzleyebilecekleriniz: Crackle‘ın seçimi genişlemeye devam ediyor, herhangi bir zamanda yaklaşık 200 film gösteriliyor. (Seçim periyodik olarak değişir). Bu yazıda Dövüş Kulübü, Looper, Kızım ve Yıldız Trek II: Han’ın Gazabı gibi değerli yapımları sayabiliriz. Hepsi daha eski filmler, elbette, ama izlenecek çok kaliteli şeyler var.

İzleyebileceğiniz yerler: Crackle‘ın desteklenen cihazlar listesi hayli kapsamlı. Servis tüm mobil platformlar, oyun konsolları ve büyük akışlı cihazlar için uygulamalar sunuyor. Hatta birçok akıllı TV’ye bile ekleniyor. Çevrimdışı görüntüleme için film indirme seçeneği ise bulunmuyor.

IMDb TV

Netflix alternatifi

Eskiden FreeDrive olarak bilinen bu uygulama Amazon’un sahip olduğu İnternet Film Veritabanı olan IMDb’nin bir parçasıdır. Başka bir deyişle, IMDb TV, Amazon’un Amazon Prime’dan bağımsız olarak reklam destekli film akışı sunma yoludur. Filmlerle sınırlı değil; TV şovları da var. Ne yazık ki, oldukça büyük bir görüntüleme sınırlaması var.

İzleyebilecekleriniz: Sadece 100 başlıkla başlamasına rağmen, IMDb TV kısa bir süre önce içeriği seçmeyi üç katına çıkarmayı planladığını açıkladı. Zaten Captain Fantastic, Paddington ve Platoon gibi harika şeyleri izleyebiliyorsunuz ve Oscar ödüllü La La Land 1 Temmuz’da hizmete girecek.

İzleyebileceğiniz yerler: IMDb TV, Kanalları olan Prime Video’yu destekleyen herhangi bir cihazda çalışmaktadır.

Hoopla

Netflix alternatifi

Kütüphane kartınız ile entegre edebileceğiniz bir sisteme sahip. Bu dijital medya hizmeti, filmler dahil her türlü malzemeyi kontrol etmenizi sağlar. Bir filmi “ödünç alırken”, izlemek için 72 saatiniz vardır. Kütüphaneniz, her ay ödünç alabileceğiniz toplam film sayısını belirler.

İzleyebilecekleriniz: Hoopla‘nın herhangi bir zamanda kaç tane filmi olduğuna dair bir fikir edinmek zordur. Ancak çok çeşitli türlere göz atabilirsiniz. Ayrıca cömert bir aile dostu içerik seçeneği de mevcut. İyi haber şu ki, Hoopla diğer hizmetlerin çoğuyla aynı film kataloguna sahip değil; Kötü haber, seçimin çok sık değişmediği ve izleyebilecek bir şey bulmak zor olabilir.

İzleyebileceğiniz yerler: Hoopla içeriği PC’nizde bir tarayıcıda veya Android veya iOS cihazlarında görüntülenebilir. Hizmet şimdi mevcut nesil Apple TV, Fire TV ve Roku cihazları dahil olmak üzere çoğu akış cihazını da destekliyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Hoopla‘nın mobil uygulamaları yalnızca akış sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çevrimdışı görüntüleme için bir indirme seçeneği sunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı