Kategoriler
Bilgisayar Donanım

Raspberry Pi 4 anakartı, yeni özellikler

Raspberry Pi 4 yükseltmesi geliyor. Pazartesi günü Raspberry Pi Kuruluşu, popüler Raspberry Pi serisinin yeni bir modelini duyurdu.

Raspberry Pi 4 yükseltmesi geliyor. Pazartesi günü Raspberry Pi Kuruluşu, popüler Raspberry Pi serisinin yeni bir modelini duyurdu. Raspberry tarafından aktarılan yeni model, Aptly olarak adlandırılan Raspberry Pi 4, yeni PC anakartında birçok önemli yenilik bulunuyor. Söz konusu yenilikler bir önceki model olan Raspberry Pi 3 modeline kıyasla çeşitli artılar katıyor. Bu artıların neler olduğunu bir göz atmak adına dilerseniz bu yenilikleri sizlere aktaralım:

Grubun söylediği yeni 1.5 GHz dört çekirdekli işlemci üç kat daha hızlı.
1 GB, 2 GB veya 4 GB LPDDR4 SDRAM seçenekleri mevcut.
İki adet USB-A, tam boyutlu USB 3 bağlantı noktası bulunuyor (iki adet USB 2 bağlantı noktasına ek olarak).
Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi AC.
İki adet 4K ekran desteği olan iki mikro HDMI çıkışı (bir tam boyutlu HDMI karşısında). Güç girişi için USB-C (mikro-USB yerine).
Yeni sistem, 1GB’lık anakart için 35 $ ‘lık başlangıç ​​fiyatına sahip, (2GB’lık anakart 45, 4GB’lık 55 dolar). Bir USB-C güç kaynağı 8 $ ‘a mal olurken, daha eski bir Pi’den yükseltme yapanlar USB-C adaptörüne 1 $’ lık mikro-USB satın alabilir.

Raspberry Pi 4

Raspberry Pi 4

Donanım geliştirmelerine ek olarak, Raspberry Pi Kuruluşu, yeni PC’nin güncellenmiş bir Chromium 74 web tarayıcısı dahil olmak üzere “kapsamlı bir şekilde modernize edilmiş bir kullanıcı arayüzüne” sahip olacağını söyledi. Yeni anakartın özellikleri bu şekilde. Güncelleme ile gelişen özellikler, teknik açıdan çok daha avantajlı bir kullanım imkanı sunuyor. Bakalım yeni model Raspberry Pi 3 modeline göre daha etkili bir performans ortaya koyabilecek mi? Bilgisayar donanımındaki bu tür gelişmeler ve daha pek çok yeni güncel teknoloji haberi için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir