BilimCOVİD-19Güncel TeknolojiSağlıkTeknoloji Haberleri

IFA 2020 ‘de Teknoloji Yöneticilerinin COVİD-19 Yorumları ve LG

LG, hava temizleyici bir maske ile dışarı çıktı ve Qualcomm güvenilir bağlantıdan söz ederken, bazı şirketler koronavirüsten neredeyse hiç bahsetmedi.

Koronavirüs salgını 2020 takvimlerimizi çarpıcı bir şekilde sarsarken, tipik olarak binlerce katılımcıyı sergi salonlarında ve toplantı odalarında bir araya getiren büyük teknoloji etkinlikleri uyum sağlamak zorunda kaldı.

Bazıları sanallaştırıldı, bazıları iptal edildi, ancak Avrupa’nın Berlin’deki yıllık teknoloji fuarı IFA 2020 , bir orta yol buldu.

Bu hafta teknoloji endüstrisi, Berlin’de piyasaya sürülen yeni ürünleri görmek ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazılarının yöneticilerinin bir sonraki adımı konuşmalarını dinlemek için bir araya geldi.

IFA 2020 basın konferansları ve açılış sunumları arasında, konuşmacılar için COVID-19’un dünya çapında süregelen varlığını tartışmaktan kaçınmak zor oldu.

Odadaki fil

Heithecker, COVID-19’un etkisine ilişkin değerlendirmesinde ayık ve açık sözlü olsa da, diğer konuşmacılar konuyu tartışmak için daha fazla zaman ayırmaya daha az istekli görünüyordu.

Gösteri boyunca gerçekleşen basın toplantılarında ve açılış etkinliklerinde “Koronavirüs” ve “COVID” yerine “pandemi” ve “yeni normal” kelimleri kullanıldı.

Huawei Başkan Yardımcısı Victor Zhang, kendi açılış konuşmasında salgını hiç tartışmadı, bunun yerine şirketin Avrupa içinde ve dışında faaliyet gösterme konusundaki kararlılığına doğrudan daldı.

Honor CEO’su George Zhao, “2020 çok zorlu bir yıl olmasına rağmen, Honor rakipsiz ürünleri tüketicilere rakipsiz değerde sunmak konusunda ısrar ediyor” dedi.

Şirketin basın toplantısının başında TCL Satış ve Pazarlama Direktörü Frederic Langin, “Salgınla savaşan insanları kutsamak istiyoruz,” dedi. “Bu zor zamanlara rağmen, topluluklarımız ve endüstrilerimiz hiç bu kadar bağlantılı olmamıştı, bu yüzden bugünün teması açık olasılıklar.”

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon, “Güçlü, güvenilir ve güvenli bağlantının tam zamanı. Hepimiz hayatlarımızı çarpıcı bir şekilde değiştirmek zorunda kaldık ve bunu yaparken bugün sahip olduğumuz inanılmaz teknolojilerin potansiyelini anlıyoruz. Artık dijital bir gelecek hakkında konuşmak zorunda değiliz.”dedi

Yeni normal bir gelecek

Normalliğe dönüş ya da en azından insanların yılın büyük bir bölümünde yaşadıkları olağandışı koşullardan uzaklaşma da sık karşılaşılan bir konuydu.

Qualcomm’dan Amon bu etkinliği, salgının teknolojinin gelecekte bize hizmet edeceği şekilde beklentilerimizi nasıl değiştirdiğini tartışmak için kullandı.

LG, kendi basın toplantısında bir adım daha ileri giderek tüm ürün yelpazesini “hayatın evden güzel olduğu” fikri etrafında sundu. Şirket Başkanı ve CTO IP Park, kilitlenmenin insanların evleri için nasıl yeni bir potansiyel oluşturduğunu tartıştı.

LG’nin yeni ürünleri arasında, sağlık ve güvenlik kısıtlamalarına uyarak insanların daha kolay nefes almasına yardımcı olmayı amaçlayan pille çalışan hava temizleme maskesi de vardı.

Park ayrıca, ateşi olan kişilerin belirlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmış yapay zeka ile donatılmış bir termal görüntüleme kamerasına da başvurdu.

LG’nin ürün sunumu sırasında ev içi temizlik teknolojisi, can sıkıntısını hafifletebilecek eğlence ürünleri ve hatta telepresence robotları üzerinde önemli bir vurgu vardı. Park, “Mükemmel bir güvenlik yuvası oluşturan ürün ve hizmetler sunmaya kararlıyız,” dedi.

LG, IFA‘da teknolojisini salgına göre uyarlama yaklaşımında benzersizdi, ancak katılan şirketlerin çoğu bu kadar çevik olamazdı. Koronavirüs devam eden bir endişe haline gelmeden çok önce planlanan gösteri için ürün serilerini hazırladılar.

hepsi ve daha fazlası için Güncel Teknoloji‘ye göz atın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı