Güncel TeknolojiHaberlerİnternet

Google, Temmuz 2021’e kadar ofisleri açmayacak.

Google evden çalışıyor, gelecek yaza kadar birçok çalışanı evde tutacak ve riskleri azaltacak.

Arama devi , önümüzdeki yaza kadar koronavirüs salgını sırasında birçok çalışan için ofisleri yeniden açmayacak. CEO Sundar Pichai Pazartesi günü çalışanlara yaptığı açıklamada, arama devinin bir ofiste olması gerekmeyen roller için çalışmalarını 30 Haziran 2021’e kadar evden genişleteceğini söyledi. Bu durum çalışanları korumak için uygun bir yöntem olarak göründü.

Daha önce Wall Street Journal tarafından bildirilen bu hareket, neredeyse tüm teknoloji devinin adından da bildiğiniz üzre çok büyük kapsamlı olan şirkette yaklaşık 200.000 tam zamanlı ve sözleşmeli çalışanını etkileyecektir.

Temmuz 2021’e kadar ofisleri açmayacak. Arama devi olan Google evden çalışıyor. Çalışanlarının hayatını riske atmıyor. Hepsi ve daha fazlası Güncel Teknoloji’de.

Bu ayın başlarında Google, koronavirüs vakalarının birkaç eyalette artmasından sonra ABD ofislerinin yeniden açılmasını erteledi. CEO Sundar Pichai daha önce arama devinin 6 Temmuz’dan itibaren işçileri geri getirmeye başlayacağını söyledi, ancak daha sonra ofislerin en az Eylül ayına kadar kapalı kalacağını ve evden sıkı yönetimle çalışılacağını söyledi.

Birçok şirkette olduğu gibi, Google çalışanları da yeni koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmak için evden çalışıyorlar. Mayıs ayında Pichai, çalışanlara 2020’nin geri kalanı için uzaktan çalışacaklarını söyledi. Google CEO’SUNUN, kısmen okul yıllarındaki belirsizlik nedeniyle, geçen hafta açılış ofislerini daha da geri çekme kararını verdiği bildirildi.

Pazartesi günü itibariyle, ABD 146.000’den fazla ölümle 4 milyondan fazla teyit edilmiş vaka kaydetti. Johns Hopkins COVİD-19 veritabanına göre, dünya çapında 16 milyondan fazla doğrulanmış vaka var.

Google’ın en yeni en güncel haberleri için Güncel Teknoloji‘yi takip etmeyi unutmayınız. Google ve daha nice haberler Güncel Teknoloji sayfasında.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı