1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Fossil 5. nesil akıllı saat çağrı alma desteği

Fossil 5. nesil akıllı saati tıpkı Apple Watch modellerinde olduğu gibi çağrı alma desteği ile birlikte geliyor. Fossil, Gen 5 olarak adlandırılan beşinci nesil Wear OS saatini açıkladı. Fossil’in en sonuncusu aslında aramaları dinlemenizi ve saatin kendisi aracılığıyla cevaplamanızı sağlayacak. Fossil’e göre, bu sonbaharda OTA’ya tescilli bir uygulama şeklinde gelecek. Bir Fosil sözcüsüne göre, “iPhone’unuzdan herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Saat, Bluetooth ile aramanıza cevap vermenin başka bir yolu olur.

Fossil, pilin daha uzun pil ömrüne odaklanıyor ve saatin tek bir şarjla birkaç gün sürmesine izin vereceğini iddia ettiği yeni modlarla odaklanıyor. “Genişletilmiş Pil Modu” ayarı, bildirimleri ve kalp atış hızı izlemeyi etkin tutarken çok günlük pil ömrüne izin verir. Sadece zamanı gösteren “Time-Only Mode”, pil zayıfken veya dikkat dağıtıcı durumlardan kaçınmak için açılabilir. Fossil, Gen 5 saatlerinin bu modda ne kadar süreceğini belirtmedi. Ancak, çoğu kullanıcının saatlerini, her zaman açık olan ekran da dahil olmak üzere her şeyi sağlayan “Günlük Mod” da tutması bekleniyor.

Fossil 5. nesil

Fossil 5. nesil akıllı saat

Fossil, Nesil 5 için altı renk seçeneği sunacak. Üçü “Julianna HR” takma adıya göz alıcı yüzünü çevreleyen altın bir halka ile oldukça gösterişli. “Carlyle HR” olarak adlandırılan diğer üçü görünüşte daha sessiz. Biraz kafa karıştırıcı, ancak ikisi de 12 mm kalınlığında 44 mm’lik bir kasanın içinde 1.28 inç AMOLED ekran (328ppi) dahil olmak üzere aynı genel görünüme ve boyutlara sahip. Her Gen 5 saat 22 mm kayışla uyumlu olarak tasarlanmış durumda.

Diğer bazı önemli özellikler arasında 8 GB dahili depolama ve 1 GB RAM bulunuyor. Gen 5 saatinde Google Pay, temassız ödemeler, kalp atış hızı sensörü, bağımsız GPS ve çağrı almak veya müzik dinlemek için bir hoparlörle NFC var. Fossil 30 metreye kadar derinliğe ulaşacağını söylediği su yalıtımı ile inşa edilmiş. Bu nedenle havuza veya duşa girmeden önce bu akıllı saati çıkarmanız gerekmez. Bunlar, çoğu üreticinin bir akıllı saate sığdırmayı başardığı, ancak tipik olarak hepsinin aynı anda yapamayacağı özellikler.

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*