Güncel Teknoloji

Elektronik Sigaralarda Salt Likit Kullanımı Hızla Artıyor

Bir dönem hayatımıza çok hızlı bir şekilde girip herkese kendini duyuran elektronik sigara sektörü, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Gelişmenin hiç durmadığı bu sektörde farklı ürün çeşitlilikleri de ister istemez beraberinde geliyor. Bu durumdan elektronik sigaralar olduğu kadar, likit denilen ve elektronik sigaraya aromasını veren sıvılar da doğrudan etkilenmektedir. Salt Likit diye adlandırılan ve son birkaç yıldır yaygınlaşmaya başlayan likit çeşidi nedir ve neden bu kadar seviliyor ondan bahsedeceğiz.

Salt Likit nedir

Salt Likit, elektronik sigaralarda buharlaşmayı sağlayan bir e-likit türüdür. Klasik baz nikotinlerden farklı olarak nikotin tuzu denilen etkin bir madde içermektedir. Bu madde ise tütün yapraklarında tuz formunda doğa olarak bulunmaktadır. Likit türleri, boğaz vurumu ve doygunluk gibi kendilerine has özelliklere sahiptirler.

Klasik nikotinlerden diğer önemli farklı ise daha hızlı bir şekilde kana karıştığından dolayı daha erken doygunluk hissi vermektedir. Bu da baz nikotinlere kıyasla bir avantajdır ve erken doygunluk sağladığından dolayı daha kısa bir sürede içme isteği kaybolmaktadır. Elektronik sigaralar çoğu kişi tarafından sigaradan kurtulma amacıyla kullanıldığından dolayı, erken doyumun fazla olması durumu istenilen bir şeydir.

Elektronik sigaraları tüketirken keyfine önem veren birçok insan da bulunduğundan dolayı, boğazı yakma hissi en çok şikâyet edilen konulardan birisidir. Salt Likit türlerinde boğazı yakma durumu olmamaktadır ve bu sayede daha fazla rağbet görmektedir.

En çok tercih edilen Salt Likit markaları

  • Ruthless,
  • Nasty Juice,
  • Halo Ultra,
  • Saltica,
  • Dinner Lady,
  • Fiwe Pawns,
  • Eagle

Piyasada onlarca marka bulunmaktadır, en iyisini seçme konusunda ise çoğu insan kararsız kalmaktadır. Tabii ki her üründe olduğu gibi bu pazarda da birçok sahte ve kalitesiz ürün ile karşılaşmak mümkündür.

Likit veya Salt Likit almak istediğiniz zaman, iyi bir marka olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü çektiğiniz duman direkt olarak organlarınıza nüfuz etmektedir ve o dumanın kalitesiz olmasını, organlarınızı mahvetmesini istemezsiniz. Bu yüzden seçim yaparken çok ucuzlardan kaçınarak dikkatli bir şekilde seçmek gerekir.

En kallteli markalardan biri olan Eagle Salt Likitlerin bir çok aroma çeşidi bulunmaktadır. Kilitli kapağı sayesinde çocukların açabilmesi mümkün değildir. Aynı zamanda boğazda yanma hissi bırakmaz ve yoğun buhar deneyimi sevenler için birebirdir. Aroma çeşitlerini görmek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: NVIDIA Ekran Kartlarının Zamanla Fiyat/Performanslarındaki Değişim

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı