Güncel TeknolojiHaberler

Avrupa’da bir çok Visa kartı bir şebeke kesintisi nedeniyle çalışmıyor

İngiltere’deki ve Avrupa‘nın diğer bölgelerindeki bazı kullanıcılar, bugün ilk defa Bloomberg tarafından belirlendiği üzere, birkaç saat boyunca Visa kartlarıyla yapılan alışverişler için ödeme yapmakta zorlanıyor. Görünüşe göre, Visa artık bir ağ hatasıyla karşılaşıyor ve şirket artık sorunu araştırdığını söylüyor. Şirket ayrıca, Twitter‘da, Avrupa’da bir hizmet kesintisinin olduğunu doğruladı.

Söz konusu kesinti, İskoçya Merkez Bankası ve İrlanda Bankası da dahil olmak üzere birkaç bankanın, konuyla ilgili açıklamalarda bulunmasına ve ATM ve Mastercard işlemleri yoluyla nakit para çekme işlemleri gibi hala işe yarayan alternatif ödeme yöntemlerine dikkat çekmesine neden oldu. Yine de bazı yerlerde Visa kartları iyi çalışıyor.

The Guardian’a göre, bazı süpermarketler, müşterileri kontrol etmek için kağıt fişleri düzenleyerek sorunla uğraşıyor ve birçok perakendeci sadece nakit işaretleri topluyor. Bir kullanıcı bir kiosk’a bir Visa kartı eklediğinde, kart Visa’ya bir sinyal verir, ancak hatanın nerede olduğu, süpermarket zinciri Asda’nın The Guardian’a açıkladı. Visa kartlarındaki nakit çıkışı özelliği hala çalışıyor gibi görünüyor.

Cüzdanında sadece Visa kartlarına sahip olan kullanıcılar, tren istasyonu bilet kontuarlarında uzun hatlarla uğraşmaya ve satın almalar için sınırlı ödeme yöntemlerine sahip olmayacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı