Microsoft ‘ tan Android Ebeveynler

Bedava çocuklarına göz kulak ol.

Microsoft, Android Launcher’a konum izleme ve uygulama kullanımı izleme getirdi.Şu anda önizlemede kullanılabilen uygulama, ebeveynlerin çocuklarının en son bilinen konumlarını ve hangi uygulamalara eriştiklerini ve her biri için harcanan zamanı görmelerini sağlıyor.

Ebeveynlerin bir Windows 10 PC ve Xbox One‘da kurulmuş bir Microsoft aile grubu hesabı varsa, çocuklarının bu cihazların kullanımını Launcher aracılığıyla da izleyebilirler.

Android ebeveyn denetimleri, Microsoft’un Edge tarayıcısına, Android için Edge’e taşınan bir Microsoft aile grubundaki engellenen web siteleri de genişletildi.

Ayrıca Microsoft, ilkokul ve ortaokul çağındakiler için bir haber sitesi olan MSN Kids’in önizlemede olduğunu duyurdu. Site, Çocuklar İçin Popüler Sanat, Çocuklar İçin Resimli Spor, National Geographic ve ABD Today gibi Microsoft ortaklarından seçilmiş haberleri ve özellikleri kullanacak.

Microsoft ayrıca engelliler için teknolojiyi erişilebilir kılmak için çalışıyor, Apple ile birlikte çalışarak braille ekranlarını daha fazla bilgisayara entegre etti ve Xbox Adaptive Controller’ı engelli video oyunlarına yardımcı olacak şekilde geliştirdi.

Bir cevap yazın


*