AndroidBilgisayarHaberlerKonsolOyunYazılım

Microsoft ‘ tan Android Ebeveynler

Bedava çocuklarına göz kulak ol.

Microsoft, Android Launcher’a konum izleme ve uygulama kullanımı izleme getirdi.Şu anda önizlemede kullanılabilen uygulama, ebeveynlerin çocuklarının en son bilinen konumlarını ve hangi uygulamalara eriştiklerini ve her biri için harcanan zamanı görmelerini sağlıyor.

Ebeveynlerin bir Windows 10 PC ve Xbox One‘da kurulmuş bir Microsoft aile grubu hesabı varsa, çocuklarının bu cihazların kullanımını Launcher aracılığıyla da izleyebilirler.

Android ebeveyn denetimleri, Microsoft’un Edge tarayıcısına, Android için Edge’e taşınan bir Microsoft aile grubundaki engellenen web siteleri de genişletildi.

Ayrıca Microsoft, ilkokul ve ortaokul çağındakiler için bir haber sitesi olan MSN Kids’in önizlemede olduğunu duyurdu. Site, Çocuklar İçin Popüler Sanat, Çocuklar İçin Resimli Spor, National Geographic ve ABD Today gibi Microsoft ortaklarından seçilmiş haberleri ve özellikleri kullanacak.

Microsoft ayrıca engelliler için teknolojiyi erişilebilir kılmak için çalışıyor, Apple ile birlikte çalışarak braille ekranlarını daha fazla bilgisayara entegre etti ve Xbox Adaptive Controller’ı engelli video oyunlarına yardımcı olacak şekilde geliştirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı