Kategoriler
Haberler Mobil Otomobil

Audi ve Huawei İş Birliği mi yapıyor?

 

Audi ve Huawei, akıllı bağlantılı araçlar geliştirme projesi için anlaşma sağladı.

Audi, internet bağlantılı özellikler için artan talep nedeniyle arabalarındaki teknolojiyi iyileştirmek için araştırmalarını birleştirecek.

Dünyanın en büyük telekomünikasyon ekipmanları üreticisi Huawei, Audi’nin hızlı ve güvenilir veri bağlantılarının gelişimini artırmak için uzmanlığını kullanacak ve sürücülere çevreleri hakkında daha fazla bilgi vermek ve daha fazla otomasyona doğru çalışmak amacı ile kullanacaktır.

Audi Çin’in icra Başkan Yardımcısı Metz şunları söyledi: “Amacımız akıllı şehirler oluşturmak için güvenliği artırmak ve trafik akışlarını optimize etmektir. Kavramlar başlangıçta Çin pazarında yoğunlaşacaktır.”

Premium araba üreticisi, geçen yıl otomobillerin trafik ışıklarına ve Bağlantı kameralarına bağlandığı ve sürücülere daha kesin gerçek zamanlı trafik bilgileri vermek için Huawei ile çalıştı.Şirketler, Wuxi, Çin’de LTE-V’yi kullanarak bağlı otomobillerde kullanılmak üzere 4G’nin bir çeşidini kullanarak testi gerçekleştirdiler.

Eylül ayından itibaren proje, her iki taraf da araçlarda başka yerlerde teknolojiyi kullanmaya yönelik olarak bir sonraki aşamaya girecek.

Audi son zamanlarda en yüksek teknoloji prototipini ortaya çıkardı, e-Tron, kameralar için kanat aynalarını değiştirmek de dahil olmak üzere bir dizi değişiklik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir