Güncel TeknolojiHaberlerİncelemeler

Apple Kart duyuruldu. Özellikleri neler?

Apple Kart duyuruldu

Apple Kart duyuruldu. Teknoloji dünyasındaki gelişmeler her geçen gün tüm hızıyla devam ediyor. Sektörde önde gelen pek çok marka, farklı teknolojik alanlarda ürünleri piyasaya sunuyor. Mobil teknolojiler bu alanların başında gelmekle birlikte, bilgisayar, televizyon ve daha pek çok alanda gelişmeler de hız kesmeden devam ediyor. Bu kıyasıya rekabet de herkes her alanda söz sahibi olmaya çaba gösteriyor. Dünyaca ünlü teknoloji markası Apple da her alanda ilerlemesini sürdürüyor. Ancak bugünkü konumuz saydığımız bu alanlardan biraz farklı. Teknoloji devi Apple, bu kez gündemde farklı bir konuyla yer aldı. O da Apple kartı. Ünlü marka Apple tasarladığı kartı kullanıcıların beğenisine sunuyor. Peki nedir Apple kartın özellikleri? Yazımızda sizlere kartın özelliklerini aktarmaya çalışacağız.

Öncelikle görünümüyle başlayalım. Apple kartı sade bir görünüme sahip. Kart üzerinde standart kartlarda olan kart numarası gibi bilgiler yer almayacak. Bu yönüyle ilk etapta bizi şaşırtacak bir görünüme sahip olacak gibi görünüyor. Görünümünün yanı sıra kartın teknik özelliklerine gelmek gerekirse bizi çeşitli avantajların beklediğini göreceğiz. Örneğin alışverişlerde geri ödeme fırsatını Apple kart ile elde etmekteyiz. Apple’ın bu yeni kartını kullanarak Apple Pay vasıtasıyla gerçekleştireceğiniz alışverişlerde %2 oranında geri ödeme alacaksınız. Şayet Apple’dan ürün satın alırsanız bu oran %3 olacaktır.

Apple Kart duyuruldu.

Apple kartınızla fiziksel kart kullanımı şeklinde de alışveriş yapma olanağınız var. Ancak bu yöntemle yaptığınız alışverişler sonrasında geri ödeme oranınız %1 olacaktır. Şirketin kullanıcılarına kart teknolojisiyle garanti ettiği bir diğer avantaj da kullanım ücreti olmayışı. Duyurulan haberlere göre kartınızı kullanım sürecinizde sizden bir gecikme ücreti ya da yıllık ücret gibi ödemeler istenmeyecek. Yine buna ilaveten faiz oranlarının da bir hayli düşük olması, Apple kartın avantajları arasında yer alıyor.

Apple Kart Makine Öğrenme Teknolojisi

Apple’ın yeni kartı makine öğrenmesi teknolojisinden yararlanacak. Kartın makine öğrenmesi teknolojisinden yararlanacak olması, oldukça dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Makine öğrenmesi teknolojisi sayesinde kartınız yaptığınız harcamaları kategorilerine göre ayırabilecek. Hangi kategoride ne kadar harcama yaptığınızın bilgisini bu teknoloji sayesinde sistemli bir şekilde alabileceksiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı