BilgisayarDonanımGüncel TeknolojiHaberlerİncelemeler

Xiaomi Mi Notebook Air 26 Mart’ta tanıtılıyor.

Xiaomi Mi Notebook Air

Xiaomi Mi Notebook Air sahnede yerini almaya hazırlanıyor. Ünlü teknoloji devlerinden Xiaomi yeni dizüstü bilgisayarını tanıtmaya hazırlanıyor. Çinli marka, mobilden bilgisayar teknolojilerine kadar pek çok alanda rakipleriyle etkili bir şekilde yarışını sürdürüyor. Kaliteli ürünleri daha uygun fiyatlara sağlaması ile dikkat çeken Xiaomi, piyasadaki yerini her geçen gün sağlamlaştırıyor. Özellikle telefonlarıyla adından çokça söz ettiren Xiaomi, bir diğer teknolojik ürün olan bilgisayarlar konusunda da geri kalmıyor. Bilgisayar teknolojilerinde de göz alıcı işlere imza atan Xiaomi’nin son modeli Mi Notebook Air. Mi Notebook Air modelinin 26 Mart 2019 tarihinde şirketin ana vatanı olan Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Peki bu yeni model Xiaomi taşınabilir bilgisayarın ne gibi özellikleri var. Bu yazımızda sizlere bu özellikleri aktarmaya çalışacağız.

 Xiaomi Mi Notebook Air

Teknoloji devi Xiaomi’nin yeni model bilgisayarını pek tabi rakipleriyle karşılaştıracağız. Bu minvalde karşımıza en etkili rakiplerden birisi olarak Macbook Air çıkıyor. 1.07 kilogram ağırlığındaki Mi Notebook Air, bu yönüyle rakibi Macbook Air’dan daha hafif bir yapıya sahip olacak. Peki ağırlık tek başına yeterli mi? Taşınabilir bilgisayar tercihinde adından da anlaşılacağı gibi ağırlık önemli bir mefhum. Ancak gelişen teknolojiler ışığında bilgisayarlarda çok daha önemli teknik özellikler önem arz etmektedir. Nitekim yeni nesil pek çok bilgisayar zaten hayli hafif.

Mi Notebook Air modeli iki farklı ekran boyutu ile piyasada yerini alacak. Bunlar 15.6 inç ve 13.3 inç boyutlarında iki farklı ekran olacak. Ürün hakkında teknik özellikler ve fiyat konusunda bilgiler henüz kısıtlı durumda. Ancak beklentiler doğrultusunda Intel’in en son nesil işlemcisi ile gelmesi kesin gibi. Ayrıca 8 GB ve üzerinde RAM seçeneklerinin de modelde yer alması kullanıcılar tarafından bekleniyor.

Bu yeni model taşınabilir bilgisayarın ülkemizde de satışının olup olmayacağı konusu henüz gizemini koruyor. Pek çok bilgisayar kullanıcısını şimdiden heyecanlandıran Mi Notebook Air modelini umarız ülkemizde de açılan Mi Store’larda görebiliriz. Mi Notebook Air şimdiden rakiplerinin gözünü korkutan etkili bir alternatif oldu diyebiliriz. Bakalım tanıtıldıktan sonra gelişmeler nasıl olacak?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı