DonanımGüncel TeknolojiİncelemelerMobilTeknoloji Haberleri

Samsung Çentiksiz Sonsuz Ekranlı Galaxy A90

Samsung Çentiksiz Sonsuz Ekranlı
Samsung Çentiksiz Sonsuz Ekranlı Galaxy A90

Samsung Çentiksiz Sonsuz Ekranlı Galaxy A90 hakkındaki yazımızla sizlerle birlikteyiz. Adından da fark edilen özellikleri ile A90 modeli hayli dikkat çekici bir model olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji devi Samsung, son dönemde pek çok yeni modelini tanıttı. Galaxy S10 serisi ve Galaxy Fold modeli özellikle dikkat çeken yeni modellerden. Katlanabilir telefon piyasasına da bomba gibi bir giriş yapan Samsung, diğer modellerini ve amiral gemilerini de ihmal etmiyor. A90 da bu modeller arasında en dikkat çekenlerden birisi olacak. Nitekim Samsung, A90 modelini çentiksiz ve sınırsız ekrana sahip olarak tasarlıyor. Bu yönüyle meraklılarını hayli heyecanlandıran A90 hakkında daha ayrıntılı bilgileri içeren yazımız sizlerle.

Samsung yeni modellerinin hepsinde farklı bir ekran teknolojisi kullanarak şaşırtmaya devam ediyor. Örneğin teknoloji trendi katlanabilir telefon modellerinin Samsung temsilcisi olan Galaxy Fold ile Samsung, bu yeni teknoloji sahasındaki yerini aldı. Öyle ki Galaxy Fold Unpacked etkinliğinin gözdesi olmayı başarmıştı. Yine S10 serisinde de etkili teknolojisiyle büyüleyen Samsung, bu modellerde selfie kamerasını konumlandırmak için bir delik açma ucu kullanıyor. Ancak bu yazımızın konusu olan A90 modelinde ise bu tür delgi ve çentik bulunmuyor. Peki Samsung bu tasarımı nasıl başardı? Bu soru pek çok Samsung meraklısını merak içinde bıraktı.

Samsung Çentiksiz Sonsuz Ekranlı Galaxy A90

Perşembe günü Hollandalı site Galaxy Club, Samsung web sitesinin Endonezya versiyonunda Galaxy A90’ın “Notchless Infinity Display” (Çentiksiz Sonsuz Ekran) inden bahsetti. Haber, ekran çentiğine sahip Galaxy telefonların (A30 veya A50) bir fotoğrafının yanındaki dipnotta meraklı bir şekilde yer alıyor. Ayrıca konu hakkında henüz ayrıntılı bilgilerin yayınlanmadığını belirten alt metinler de haber başlığında yer alıyor.

Şubat ayındaki söylentiler, Galaxy A90’ın geçen yılın Vivo Nex’inde olduğu gibi bir çentik kullanmak yerine bir pop-up kamerası kullanacağı üzerinde yoğunlaştı. Teknik olarak Galaxy S8 ve S9’un her ikisinde de çentiksiz sonsuz ekranlar bulunuyordu ancak telefonun üst ve alt kısmında çerçeveler yer almaktaydı.

Galaxy A90’ın 10 Nisan’da bir Samsung etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Şirket konuyla alakalı hemen yorum yapma taraftarı olmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı