Apple’ dan yeni MacBook ve MacBook Pro kullanıcılarına müjde!

 

Apple, yeni MacBook ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarların klavyelerinde yerleşik olan “kelebek” mekanizmasında sorun olduğunu resmen kabul etti. Şirket, iMore aracılığıyla, sorundan etkilenen bilgisayarlar için genişletilmiş bir klavye hizmeti programı sunmaya hazırlanıyor.

Uzatılmış garanti, kullanıcıların sorunlarına bağlı olarak bir veya daha fazla tuşun veya tüm klavyenin değiştirilmesini kapsar ve bilgisayar perakende satıştan sonra satın alındıktan sonra dört yıla kadar uygun dizüstü bilgisayarları kapsar. (Her MacBook ve MacBook Pro modelinde kelebek anahtarların yer aldığı görülüyor.) Bu, bilgisayarların ve hatta Apple’ın genişletilmiş AppleCare Plus‘ının sunduğu sınırlı garantiden önemli ölçüde daha uzun.

Apple’ın hizmet sayfasına göre, program aşağıdaki konuları kapsar:

  • Harflerin veya karakterlerin beklenmedik şekilde tekrarlanması
  • Harflerin veya karakterlerin görünmemesi
  • Klavyenin ”yapışkan tuş” uyarısını vermesi ya da klayvenin tepki vermemesi

Kullanıcıların Apple’ın yeni dizüstü bilgisayar klavyeleriyle ilgili şikayetleri, geçen haftalarda ve aylarda büyüdü; insanlar klavyelerin tozla karşılaşıldığında tamamen bozulmadığını ama kırılgan tasarımın onarımını zorlaştırdığını söylüyor. Ve çoğu kullanıcı tarafından beğenilenden daha uzun sürmesine rağmen , Apple’ın sonunda sorunu çözmek için adımlar attığını görmek güzel.

text.exe

Bir cevap yazın


*