BilgisayarDonanımGüncel TeknolojiTeknoloji Haberleri

Apple’ dan yeni MacBook ve MacBook Pro kullanıcılarına müjde!

 

Apple, yeni MacBook ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarların klavyelerinde yerleşik olan “kelebek” mekanizmasında sorun olduğunu resmen kabul etti. Şirket, iMore aracılığıyla, sorundan etkilenen bilgisayarlar için genişletilmiş bir klavye hizmeti programı sunmaya hazırlanıyor.

Uzatılmış garanti, kullanıcıların sorunlarına bağlı olarak bir veya daha fazla tuşun veya tüm klavyenin değiştirilmesini kapsar ve bilgisayar perakende satıştan sonra satın alındıktan sonra dört yıla kadar uygun dizüstü bilgisayarları kapsar. (Her MacBook ve MacBook Pro modelinde kelebek anahtarların yer aldığı görülüyor.) Bu, bilgisayarların ve hatta Apple’ın genişletilmiş AppleCare Plus‘ının sunduğu sınırlı garantiden önemli ölçüde daha uzun.

Apple’ın hizmet sayfasına göre, program aşağıdaki konuları kapsar:

  • Harflerin veya karakterlerin beklenmedik şekilde tekrarlanması
  • Harflerin veya karakterlerin görünmemesi
  • Klavyenin ”yapışkan tuş” uyarısını vermesi ya da klayvenin tepki vermemesi

Kullanıcıların Apple’ın yeni dizüstü bilgisayar klavyeleriyle ilgili şikayetleri, geçen haftalarda ve aylarda büyüdü; insanlar klavyelerin tozla karşılaşıldığında tamamen bozulmadığını ama kırılgan tasarımın onarımını zorlaştırdığını söylüyor. Ve çoğu kullanıcı tarafından beğenilenden daha uzun sürmesine rağmen , Apple’ın sonunda sorunu çözmek için adımlar attığını görmek güzel.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı