1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

2 milyondan fazla kredi kartı bilgisi çalındı!

Buca di Beppo ve Earl of Sandwich gibi restoranların bağlı olduğu Planet Hollywood, 2 milyondan fazla kredi kartı bilgisinin çalındığını doğruladı.

Kredi kartları ve banka hesap kartlarının çalındığını güvenlik şirketi olan KrebsOnSecurity ortaya çıkardı. KrebsOnSecurity şirketi 2 milyon’a yakın kredi kartı ve banka hesap kartı bilgilerinin satıldığına dair çok güçlü deliller elde edince, Planet Hollywood şirketi ile geçen ay iletişime geçtiğini açıkladı. Belirtilen olan için yapılan araştırmalar kapsamında şirkete ait 40 farklı eyalette bulunan restoranlardan toplamda 2.15 milyon civarında olduğunu sanılan kredi kartı ve banka hesap kart numarası, son kullanma tarihleri ve kart sahibinin adları şeklinde bilgilerin çalındığı ortaya çıktı.

Devasa ölçüde gerçekleşen bu hırsızlığın, 23 Mayıs 2018 ve 18 Mart 2019 tarihleri arasında ödeme noktalarına kurulan kötü amaçlı yazılımlar ile gerçekleştirildiği açığa çıktı.

Bu hızlıklıktan etkilenen bazı mekanların adları; Buca di Beppo, Earl of Sandwich, Planet Hollywood, Chicken Guy!, Mixology ve Tequila Taqueria olarak belirtilmektedir. Tabi, bu restoranlara internet üzerinden sipariş verenleri endişelendiren bir durum söz konusu değil.

Bu olay üzerine şirket müşterilerinin bu hızlıklık olayından etkilenip etkilenmedini tespit etmeyi kolaylaştırmak adına bir internet sitesi açıp, kullanıma sundu.

Kerem Alp Yalçın

Bir cevap yazın


*