1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

ABONELİK Mİ? BAĞIMLILIK MI?

 

Bu işi almak için taşındığımdan beri tam olarak üç yıl geçti. Eşyalarımı Amerika’ya götürmek için bir konteyner aldım fakat götürmek yerine hayatımın ilk 28 yılı boyunca topladığım eşyaların çoğunu çöpe atmaya karar verdim.

Zaman geçtikçe, Amerikan eşyalarını yavaş yavaş yeni şeylerle değiştirecektim. Ama bunun yerine, tıpkı senin gibi, ben de hayatın abonelerinden biri oldum.

(Kiralık) dairemin etrafına bak. Kutu setlerim şimdi bir Netflix. Müziğim Spotify. Kitaplarım Tutuşmak Aboneliği.

Dışarı çıkacaksam eğer Uber veya Lyft. Paket yemek alacaksam da Doordash veya GrubHub aboneliğim var.

Kendim için yemek pişiriyorsam, malzemelerimi yemek takımı  Whole Foods’ımdan alıyorum  Amazon Prime checkout lane’in tadını çıkarabiliyorum, çünkü doğal olarak buna da abone oluyorum.

Mckinsey ve Company’ye göre, abonelik ekonomisi son beş yıldır her yıl %100 arttı. ABD tüketicilerini araştırdı ve çevrimiçi alışveriş yapanların %15’i bir çeşit yinelenen bir satın alma işlemine kaydolmuştu (Netflix gibi hizmetler dahil değil).

Yine de zor bir iş. Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz.daha sonra tekrar deneyin veya bunun yerine bir şehrin, yerin veya adresin yakınında arama yapın.

Ve sonra uber gibi abonelik başına Olmayan Hizmetler var, ancak yine de bir kerelik satın alımların yerini alıyor..

Goldman Sachs tarafından yapılan bir çalışmada,” önceki nesiller için zorunlu gerekenler bin yıllar için önemli değildir “ dedi.

Sanırım her şeye sahip olmak benim dağınıklığım olmadığı anlamına geliyor. Ve lükslerim söz konusu olduğunda musluğu açma-kapama yeteneğine sahip olmak, maaşınızı en üst düzeye çıkarmanın etkili bir yoludur. Ancak aboneliklerle bir güvenlik ağı kaybedersiniz. Bir iş kaybı, hemen hemen her şeyin kaybı anlamına gelebilir.

Peki ya ben? Hiçbir şeyim yoksa Ben kimim? Spotify’in inandığı gibi bir kayıt koleksiyonu sadece bir dosya veritabanı değil, bir yolculuğun fiziksel bir düzenlemesi.

Bağış ve Sahiplik

Bir şeye sahip olmak kontrol altında olmaktır. Bu büyük ifade, “kendi” için, en azından rahatlatıcı istikrarın bir gösterisini aşıyor. Bu güç, güvenlik ve öngörülebilirlik. Birisi sizi zor bir günün önüne “dışarı çıkıp abone olmaya ” çağırarak sizi teşvik ettiği bir gün olmayacak!”.

Psikologların “bağış etkisi” olarak adlandırdığı, erken yaşlardan itibaren geliştirdiğimiz bir özellik. biz de bizim olduklarını düşündüğümüzde nesnelere daha fazla değer ve duygu ekliyoruz.

Bir çalışmada, müthiş bir video denemesinde burada derinlemesine açıklandı, bebekler, en sevdikleri oyuncağın alınacağını söylediğinde üzüldü.

Sahiplik, elbette dezavantajlarla birlikte gelir. Korumacı oluyoruz ve değişimden korkuyoruz. Sahip olduğunuz bir şeyin kaybı yıkıcı, hayat değiştiren bir olay olabilir.

Ancak hiçbir yansıma miktarı abonelik eğilimini tersine çevirmez. T-Mobile ile gergin ilişkim gibi, görünüşe göre zamanın sonuna kadar kilitli kaldık.

Yine de millennials’ın hevesle abone olmayacağı bir şey var ve bu evlilik.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*