Güncel Teknoloji

Yeni Surface modelleri AMD, Intel ve Qualcomm işlemcileri ile gelebilir!

Microsoft’un önümüzdeki hafta AMD, Intel ve Qualcomm’dan gelen işlemciler üzerine kurulacak iki adet yeni Surface tableti piyasaya süreceği iddia edildi.

Fransız blog sayfası Frandroid’e göre Microsoft, yeniden tasarlanmış Surface 7 ve Surface Pro 7 olmak üzere iki yeni Surface tabletini piyasaya sürecek. Frandroid‘in iddiasından önce PCWorld, Surface serisinin değiştirilmiş 8cx yongası dahil olmak üzere yeni modeller AMD, Intel ve Qualcomm üreticilerinden işlemcileri içerecek. Ayrıca Microsoft, LTE aracılığıyla her zaman açık bağlantı sağlama ihtiyacından da bahsetti. Qualcomm’un 8cx’i, yonganın hâlihazırda bazı akıllı telefonlarda bulunan LTE modem teknolojisi ile tamamlanan Snapdragon 855’in yeniden tasarlanmış bir sürümü olması özelliğiyle sağlıyor.

Her durumda Qualcomm, ARM tabanlı Snapdragon 8cx‘i özellikle dizüstü bilgisayarlar için yarattı. Qualcomm, 8cx‘in 2,8 GHz’de çalışacağını söyledi ancak bu, Microsoft için yeterli olmadı ki şirket, bu işlemciyi daha da hızlı çalışması için ayarladı. Yine de daha fazla güç ve performans isteyenler için şirket, Intel‘in 10. nesil 10 nm Ice Lake işlemcilerini kullanacak. Microsoft‘un dizüstü bilgisayar sürümlerini AMD Ryzen işlemcilerle sunabilme olasılığı da söz konusu.

Tüm bu iddiaların doğru olup olmayacağını şirketin 2 Ekim’de yapacağı etkinlikte göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı