1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yeni MacBook Pro modeli için son gelişmeler

16 inç macbook pro

Apple‘ın yeni göz bebeği 16″ MacBook Pro modeli için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Gelen son haberler 16″ MacBook Pro modelinin kullanıcılarına neler sunacağı konusunda ışık tutuyor.

16″ MacBook Pro kullanıcılarına neler sunacak?

Yeni MacBook Pro modelinin 16″ büyüklüğünde bir ekrana sahip olsa da Boyutu 15″ ekrana sahip olan MacBook Pro modellerinden büyük olmayacak. Böylece kullanıcılarına başarılı bir ekran-kasa oranı sunmayı hedefleyen Apple, OLED ekran yerine TFT LCD panel kullanacak gibi gözüküyor. Olabildiğince ince çerçeve ile şık bir görünüme sahip olan ekran çözünürlüğünün ise 3072 x 1829p olacağı söylentiler arasında.

Daha önceki MacBook Pro modelinde sorun yaratan ButterFly klavye yapısına, yeni 16 inç MacBook pro modelinde yer verilmeyeceği bekleniliyor.

Intel’in 9. nesil Coffee Lake-H tabanlı işlemcilerine yer verilecek olan yeni MacBook Pro, 4 çekirdekli işlemci ve 8 çekirdekli işlemci modelleriyle kullanıcılarına farklı seçenekler sunması bekleniyor.

Şarj adaptörü tarafında ise 16 inç MacBook Pro kutusunda 96W USB-C şarj aleti ile birlikte geliyor. Bir önceki MacBook Pro modeli 87W USB-C şarj adaptörü ile birlikte kutusundan çıkıyordu.

Eğer sızıntılar doğruysa 16 inç MacBook Pro modeli bu ayın sonunda tanıtılacak. Bununla birlikte AirPods 3‘ün ve 3 arka kameralı iPad modellerinin de tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın


*