Güncel TeknolojiOyunlarTechnologyTeknoloji

Xbox Series X , Kasım ayında Halo Infinite olmadan piyasaya çıkıyor

Microsoft’un bir sonraki konsolu 2020’de geliyor, ancak Master Chief’in yeni macerası önümüzdeki yıla kadar mevcut olmayacak.

Nihayet bir sonraki Xbox’ı ne zaman göreceğimizi biliyoruz: Microsoft, Xbox Series X ‘i bu Kasım ayında piyasaya sürecek. Teknoloji devi, Salı günü lansman ayını açıkladı, ancak fiyatlandırma konusunda hala bir bilgi yok.

Daha sıkı bir tarihimiz de olabilir: Yayınlanmamış bir Series X kontrol cihazındaki ambalaj, The Verge’e göre perakendecilere cihazları 6 Kasım’a kadar satmamalarını veya sergilememelerini söylüyor.

Konsol haberleri bir uyarı ile geldi, çünkü konsol için en büyük lansman oyunlarından biri olan Halo Infinite, başlangıçta benzer bir 2020 tatilini yayınlama penceresini hedefledikten sonra 2021’e ertelenecek.

Bir Temmuz oyun demosunda oyunun görselleriyle ilgili endişelerini dile getiren bazı hayranları takip ediyor.

Microsoft, konsolun daraltılmış sürüm penceresini Halo Infinite gecikmesinin darbesini yumuşatmak için Salı günü bir blog gönderisiyle duyurdu.

Şu anda mevcut olan Xbox One ve PC için de çıkacak olan Halo Infinite’in daha önce serideki oyunlardan daha büyük ve görsel olarak daha yoğun savaşlar sunması bekleniyor.

İlk Halo, 2001 yılında orijinal Xbox’ın yapılmasıyla piyasaya sürüldü. Geliştiricisi Bungie sonunda bir başka popüler nişancı serisi olan Destiny’de çalışmak için franchise’ı bıraktı, ancak 343 Industries, 2011’den beri Halo’nun yönetiminde.

Xbox Series X

Halo Infinite, Sony’nin yakında çıkacak olan PlayStation 5 ile rekabet etmeye hazırlandığı için yeni Xbox konsolda en büyük çekilişlerden biridir.

Halo, Microsoft’a özel en iyi bilinen oyun serilerinden biridir. Duyurusu, bu arada konsola gelen diğer birçok oyunu vurguladı ve Xbox’ın dört neslinin tamamında oyun oynama yeteneği vaat etti.

PlayStation 5’in de bu tatil sezonunda Miles Morales Spider Man oyunuyla birlikte gelmesi bekleniyor. Sony, çıkış tarihini daraltmadı ve Microsoft gibi, konsolun fiyatlarını henüz açıklamadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı