1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Volkswagen, Bazı Modellerin Üretimini Durduruyor!

Alman otomobil devi, 2 litre turbo dizel motorlu araçlarda görülen bir sorundan dolayı Passat, Jetta ve Golf gibi sevilen modellerinde aralarında bulunduğu bazı dizel modellerin üretimini geçici olarak askıya aldı. Volkswagen, bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Sorun tespit edilen modellerde bir geri çağırma olup olmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Alman üreticiden gelen açıklamaya göre, 140 kW ve otomatik şanzımanlı 2 litre TDI Euro6 motor bulunan araçlarda sarı motor uyarı ışığının yanmasının bu sorunu gösterme ihtimali olabileceği için kullanıcılarının bunu ciddiye almasını ve yetkili bir servise araçlarını göstermeleri gerektiği belirtildi. Yine açıklamalar doğrultusunda gelen haberlere göre sorunlu araçlar arasında önden çekişli Passat, Jetta, Golf, Beetle gibi 7 ileri otomatik şanzımanlı (DSG) modeller ve Arteon da bulunuyor. Sorun giderilene kadar VW bu modellerin üretimini geçici olarak askıya aldı.

Volkswagen, söz konusu modellerin üretimine devam edebilmek için yazılım güncelleştirmesi ile ilgili çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor.

Yeni Emisyon Testi Nedeniyle Ağustos Ayı İçin Uyarı

Alman basınından gelen diğer bir habere göre, Avrupa Birliği’nin yürürlüğe koyacağı emisyon testinden sonra Volkswagen, ağustos ayı itibariyle üretimde geçici bir düşüş yaşayabilir.

Bosch tarafından gelen açıklamaya göre dizel araçlarda zehirli NOx salınımını 10’da 1’e düşüren bir teknoloji geliştirildiği açıklandı. Volkswagen Golf serisiyle ilk denemelere başladı.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*