Güncel TeknolojiTeknolojiTeknoloji Haberleri

USPS, seçim yetkililerini postayla gönderilen oy pusulaları hakkında uyarıyor

Posta ile oy verecekseniz, en kısa zamanda gönderdiğinizden emin olun.

Birleşik Devletler Posta Hizmetleri, birçok eyaleti, pek çok oy sayımının zamanında teslim edilemeyebileceği konusunda uyardı.

Posta ile gönderilen oy pusulalarınızı göndermek için Seçim Gününe kadar bol bol vaktiniz olduğunu bilebilirsiniz.

Posta ile oylama İç Savaş’tan beri var ancak 2020’de koronavirüs salgını nedeniyle talebin artması bekleniyor . Oldukça bulaşıcı hastalıkla ilgili sağlık endişeleri, postayla oy pusulası talebine yol açmaktadır.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Demokrat lideri Chuck Schumer, Başkan Donald Trump’ı USPS’deki kesintileri durdurmaya çağırdı.

Pelosi ve Schumer Cuma günü yaptıkları ortak açıklamada , “Başkan, postanenin operasyonlarını, uygun seçmenlerin oy pusulasını reddetmek için manipüle edeceğini açıkça belirtti .” 

Temmuz ayının sonlarında USPS, Minnesota ve Pennsylvania gibi önemli savaş bölgesi eyaletlerindeki seçim yetkililerine , oy pusulalarının zamanında teslim edilemeyebileceği konusunda uyarılar gönderdi

Seçmenlerin oy pusulalarını seçimden bir hafta önce 27 Ekim’e kadar göndermelerini gerektiriyordu. 

Minnesota’nın seçim yasaları, seçmenlerin seçimden önceki gün kadar geç oy pusulası talep etmelerine izin veriyor ve USPS, oy pusulalarını 24 saat içinde teslim edemeyeceği konusunda uyarıda bulunuyor

“Sonuç olarak, postanın seçmenlere ve seçmenlerden oy pusulaları iletmek,seçim kurallarınıza uygun bir şekilde oy pusulalarının talep ve iade edilmesi gibi önemli risk vardır, “dedi

Oy Pusulaları

USPS, Bu çabalar sayesinde, Posta Servisi seçim yetkililerinden ve seçmenlerden postanın nasıl çalıştığını gerçekçi bir şekilde değerlendirmelerini istedi.

“Seçmenlere posta yoluyla oylarını kullanmaları için yeterli zaman sağlamak amacıyla teslimat standartlarımıza dikkat etmelerini istiyor.” dedi.

Oy pusulalarının zamanında alınmadığına dair uyarı, son teslim tarihinden haftalar önce oy gönderen kişilerden ziyade son dakika seçmenleri ile ilgili olduğundan, seçim yetkilileri seçmenleri derhal harekete geçmeye zorluyor.

Simon, “İnsanlar evden oy kullanmak istiyorsa, oy pusulalarınızı mümkün olan en kısa sürede sipariş edin ve bir kez aldığınızda, rahat olduğunuzda oy verin” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı, USPS’nin Trump yönetiminden aldığı hizmetlerin kesilmesinin tercih edilebilir bir yol olabileceğini öne sürdü.

“Sırf oy pusulasını postayla almış olmanız, o şekilde geri göndermeniz gerektiği anlamına gelmez. Bir plan yapıp yeterince zaman içinde inşa ettiğiniz sürece, bu bir sorun olmamalı” dedi. 

Seçim yetkilileri, oy pusulalarının son tarihleriyle ilgili eyalet kurallarını zamanında alınabilmeleri için değiştirmek üzere yasal işlem başlatıyor.

4 Ağustos’taki bir Minnesota mahkemesi emri, eyaletin oy pusulasının son tarihini uzattı ; bu, oyların Seçim Gününden sonraki bir hafta içinde alınırsa ve 3 Kasım’a kadar posta damgası alırsa sayılmasına izin verilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı