Sosyal Medya

Twitter’dan Instagram rakibi özellik: Fleets

Sosyal medya uygulamaları biri birilerinden esinlendikleri özellikler ile gündeme geliyor. Kullanıcıların daha fazla uygulamada vakit geçirmesini isteyen Twitter, Fleets özelliği ile Instagram benzeri bir yapı kurmayı hedefliyor.

Twitter, Fleet özelliği ile gündeme geldi

2020 yılının başında duyurulan Fleet, bazı ülkelerde test edilmeye başlanmıştı. Şirket, bugün özelliğin tüm dünyada kullanıma açıldığını açıkladı. Gündelik hayatın bir parçası haline gelen Twitter, kullanıcıların süreli içeriklere daha çok ilgi gösterdiğini ve bunu tüm dünyaya sunduklarını belirtti.

Tasarım direktörü Joshua Harris, ” Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore kullanıcıları ile test ettiğimiz özellik sayesinde insanların sohbete katıldıklarında daha rahat hissettiklerini keşfettik. Twitter’a yeni üye olan kullanıcılarımız, Fleets özelliğini düşüncelerini paylaşma konusunda daha kolay bir yol olarak görüyor. Yeni özellik sayesinde yazılanlar 24 saat içerisinde otomatik olarak kayboluyor. ” ifadelerini kullandı.

Snapchat ve Instagram’dan ilham alınan özellik sayesinde metin paylaşabilir, başkalarının Tweetlerine yanıt verebilirsiniz. 24 saat içerisinde kaybolan mesajlara Instagram benzeri yanıtlama seçenekleri ile cevap verebilirsiniz.

Yayınladığınız Fleet’in ekran görüntüsü alındığında herhangi bir bildirim almayacağınızı belirten şirket, anasayfada yüklediğiniz Fleet’i göremeyenlerin profilinizi ziyaret ettiklerinde görebileceklerini açıkladı.

TWITTER FLEETS NE ZAMAN KULLANIMA SUNULACAK?

Twitter hikayeler özelliği Fleets, bugünden itibaren Türkiye’deki kullanıcılar da olmak üzere tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Yani Twitter kullanıcıları, bugün itibarıyla Twitter Fleet’leri oluşturmaya başlayabilecek. Böylece farklı konulara sahip kullanıcı hikayeleri, Twitter’da da karşımıza çıkmaya başlayacak

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/sosyal-medya/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı