Güncel TeknolojiSosyal Medya

Twitter, TRT World’e Kısıtlama Getirdi!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, TRT‘nin ingilizce yayın yaptığı TRT World isimli hesabına kısıtlama getirdi. Kullanıcılar TRT World‘un hesabına girmeye çalıştıklarında “Bu Tweet hassas içeriğe sahip olabilir.” uyarısı ile karşılaşıyorlar. Konu ile ilgili TRT World Dijital İçerik Müdürü Yusuf Özhan açıklamada bulundu.

Karşılaşılan Uyarı

Twitter ‘dan TRT World’un Hesabına Kısıtlama!

Kısa süre önce Twitter‘ın TRT World‘un hesabına getirdiği kısıtlama nedeniyle kullanıcılar hesaba giriş yaparken ve hesabın tweet’lerini görmeye çalışırken “Bu Tweet hassas içeriğe sahip olabilir.” uyarısı ile karşılaşıyorlar. TRT World Dijital İçerik Müdürü Yusuf Özhan konu ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada kısıtlamaların 15 gündür devam ettiğini belirtti ve konu ile ilgili sürekli takipçileri tarafından ekran görüntüleri içeren mesajlar aldıklarını söyledi. Yusuf Özhan, açıklamasında, hesaptan paylaşılan haberlerin diğer uluslararası medya kuruluşlarındaki haberlerden farkı olmadığına dikkat çekti. Ayrıca Yusuf Özhan konu ile ilgili Twitter ile iletişime geçmeye çalıştıklarına dikkat çekti. Twitter ise henüz konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Eğer sizde böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız uyarıyı devre dışı bırakmak için web sitesine veya uygulamasına gidin ve Menü > Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik ve Güvenlik’i tıklayın. Güvenlik altında, tweet’lerin uyarısını devre dışı bırakmak için “Hassas İçerik İçeren Medyayı Göster” seçeneğini etkinleştirin. Böylelikle TRT World‘un hesabından paylaştığı içerikleri görünce uyarı almayacaksınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı