Sosyal Medya

Twitter için yeni güncelleme! İşte özellikler

Twitter , son yıllarda sosyal medya kullanıcılarının Instagram’a kaymasının önüne geçmek adına, yeni özellikler ile karşımıza geliyor. Twitter için yeni güncelleme! İşte henüz deneme aşamasında olan Twitter güncelleme ve getirdiği yeni özellikler :

Twitter yeni güncelleme hazırlığında

Twitter son olarak karşımıza çıkan hikayeler özelliği ile, bazı kullanıcıların tepkisini çekmiş olsa da, şu an için bir çok kullanıcı bu Fleetsadlı özelliği aktif olarak kullanıyor. Şimdi ise Twitter kimyasına uygun yeni güncelleme ile karşımıza çıkıyor.

Buna göre, sosyal medya platformu sizi engelleyen bir hesap olduğunda, otomatik olarak o kişi ile olan etkileşimi kesmenize yardımcı oluyor. Otomatik engelleme adı verilen bu güncelleme ile, Twitter rt gibi etkileşimlerle engelli hesaplarla karşılaşma olanağını da tamamen ortadan kaldırmış olacak.

Bunun dışında, Alessandro Paluzzi adlı mobil geliştirici farklı özelliklerin de geleceğinin sızıntısını yaptı. Buna göre özellikle mobil olarak Twitter kullananları ilgilendiren yeni bir özellik geliyor. Artık Twitter akışı sırasında artık videolar otomatik olarak oynatılmayacak.

Yine Twitter veri tasarrufu için yüksek kaliteli fotoğraflar yerine düşük kaliteli fotoğrafları ana akış içine yükleyecek. Yine bu yüksek kaliteli resimleri akışta görüp görmemeyi ise kullanıcının seçmesine izin verilmiş.

Alessandro Paluzzi tarafından sızdırılan diğer bir bilgiye göre, Twitter favori ve rt dışında, bir tür beğenme tuşu üzerinde çalışıyor. Favoriye benzer olan bu yeni özellik, ouch olarak adlandırılıyor ve kullanıcıların çok daha beğendiği paylaşımları işaretlemesine yarayacak.

Bu özellikler henüz test aşamasında ve ne zaman hayata geçecekleri ise şu an için belli değil. Twitter otomatik engelleme , veri tasarrufu önlemleri ve yeni beğenme tuşu özelliği sizce nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı