Güncel TeknolojiHaberlerSağlık

Sürücüler İçin Ücretsiz Bölmeler

Lyft Cuma günü yaptığı açıklamada,sürücülerin   ön ve arka koltuklar arasına koymak için binlerce plastik bölme sağlayacağını açıkladı  . Şirket, fikrin, sürücüleri yeni koronavirüsün yayılmasından daha iyi korumak olduğunu söyledi.

Binici selamlayan şirketin hedefi, en aktif sürücülerinin 60.000’inin COVID-19‘un yayılmasını yavaşlatmak için ön ve arka koltuklar arasına bariyerler koymasıdır.

Belirli şehirlerdeki sık sürücüler ücretsiz olarak bölümleri alırken, diğer sürücüler Lyft’in çevrimiçi mağazasından engelleri satın almak zorunda kalacaklar.

Dolu dolu sürücüler pandemi sırasında zor bir zaman geçirdi.Birçok kişi yerinde barınma emirlerinin ülke çapında yankılanmasıyla kazançlarının düştüğünü gördü. Diğer sürücüler , koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVİD-19 ile hastalandı veya  Uber ve Lyft’ten gerekli koruyucu donanım ve desteği almakta zorluk çekti.

Sürücüler İçin Ücretsiz Bölmeler

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, insanların koronavirüs enfeksiyonu riskini azaltmak için arabada sınırlı alanlarda değil mesafeli oturmalarını önermektedir. 

Ajans ayrıca, ön ve arka koltuklar arasında bir bölüm koymak sürücülerin ve yolcular arasındaki mesafenin korunmasına yardımcı olabileceğini söylüyor .

Sürücüler İçin Ücretsiz Bölmeler

Lyft, amacının bu şehirlerdeki sürüşlerin% 50’sinin bölümlü otomobillerde olmak olduğunu söyledi. Program, “önümüzdeki aylarda” ülke genelinde toplam 30 bölgeye yayılmayı planlıyor. Bu noktada şirket, 60.000 sürücünün ücretsiz engelleri alacağını söyledi.

Bölümlerle birlikte, sürücüler çevrimiçi mağazadan temizlik malzemeleri ve yüz maskeleri satın alabilirler. Lyft, sarf malzemelerinden kar elde etmediğini, bunun yerine onları sürücülere maliyetle sağladığını vurguladı. Lyft Store’u kolaylaştıran üçüncü tarafın küçük bir işaretleme ekleyeceğini söyledi.

“Küresel bir pandemi sırasında temel güvenlik ekipmanı için Lyft sürücüleri utanç verici, ama şaşırtıcı değil,” dedi ve şöyle devam etti: “Bu, şirketlerin en çok yapmayı sevdiği iki şeyi birleştiriyor. Sürücüleri tek kullanımlık olarak ele almak ve kar elde ederken iş yapmanın tüm maliyetlerini emmeye zorluyor.”

Lyft, bölümlerin sürücülere yaklaşık 50 $ maliyet beklediğini söyledi. 1.92 dolara yeniden kullanılabilir bez yüz maskeleri ve 26,50 dolara 50 tek kullanımlık yüz maskesi paketleri satacak. 10 onsluk bir el dezenfektanı pompası 4.92 $ ‘a mal olacak ve 32 onsluk bir dezenfektan teneke kutu 6.59 $ olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı