AndroidGüncel TeknolojiMobilTeknoloji

Samsung’un en ucuz denebilecek telefonu Galaxy Note 20

İşte Galaxy Note 20 hakkında bildiğimiz her şey ve Note 20 Ultra ile karşılaştırması. Fiyat için ne kazanıp kaybediyorsunuz?

Gezinme aracı olarak kullanılacak bir ekran kalemi, dijital kalem ve daha fazlasıyla 1.000 ABD Doları veya daha fazlasına mal olan uzman kullanıcılar için iki Galaxy Note telefonu. Hemen farklılıklar da görüyorsunuz .

Farklı görünen kamera montajları ve tamamen aynı olmayan yüzeyler. Samsung, standart Galaxy Note 20 (1.000 $, 849 £, 1.499 $) ve Galaxy Note 20 Ultra (1.300 $, 1.179 £, 1.849 $) olmasını tam olarak böyle tasarladı.

Galaxy Note 20 Ultra, herkesin istek listesinde olmasını isteyeceği tüm kutuları işaretleyerek standart taşıyıcı olacak şekilde tasarlandı. Öte yandan, Note 20, belirgin şekilde daha az “premium” özelliklere, plastik bir desteğe, 120Hz ekran yenileme hızına ve microSD kart yuvasına sahip değil.

Note serisinin tüm amacı, hareket halindeyken hayatı yaşayan insanlar için daha iyi köprü çalışması ve oyun oynamaktır.

Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra: Şaşırtıcı farklılıklar

Samsung , 2019 yılında bizi daha kapsamlı bir Note telefonu fikrine götürmüştü fakat bu yıl standart Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra arasında büyük uçurum var.Örneğin, standart Note 20, eğimli kenarları olmayan 6,7 inç düz ekrana sahip.

MicroSD kart yuvası yok ve bazı özellikler eksik. Azaltılmış kamera özellikleri , 120Hz yenileme hızı seçeneği olmayan daha az gelişmiş bir ekran teknolojisi, daha küçük pil kapasitesi , daha az RAM ve UWB paylaşımı yok .

Kamera modülü daha küçük görünüyor, ancak aynı zamanda daha az stilize edilmiş ve Galaxy Note 20 , Note 20 Ultra’nın daha agresif köşelerine kıyasla daha yuvarlak kenarlara sahip.

Pastel kucaklayan Note 20’nin mistik yeşil, mistik bronz ve mistik gri tonlarının tümü mat bir yüzeye sahiptir.

Note 20, Note 20 Ultra ile aynı temel özellikleri taşıyor. 10 megapiksel selfie kamerası, yeni S Pen hareketleri ve Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemci her iki telefonun da bir parçası.

Note 20 kamera: Premium

Kamera dizisi, Samsung’un Note 20 telefonlarının parlamasını istediği yerdir. Standart Note 20 kamera, kendi başına saygın özelliklere sahiptir. Note 20 Ultra’nın 5x optik zumu ve tam zum derecesi kadar gösterişli değiller.

Aynı şey Ultra’nın 108 megapiksel kamera seçeneği için de geçerli. Tam çözünürlüğü istediğinizde açmak için dokunduktan sonra daha fazla ayrıntı için kırpın. Sonuçlar çeşitlidir ve bu kesinlikle saçak bir özelliktir.

S Pen kalemi bir istisna dışında aynıdır

Note 20 Ultra’da S Pen kullanmanın bir avantajı var ve bu da duyarlılık. Ultra’nın ekran yenileme hızı 120Hz’e ulaştığında ekran pikselleri standart 60 yerine saniyede 120 kez yenilenir ve S Pen’de yazmadan dolaşmaya kadar yaptığınız her şey, 60Hz’de olduğundan daha hızlıdır.

S Pen noktasının gerisinde kalan bir kalem işareti söz konusu olduğunda fark özellikle belirgindir. Aksi takdirde, Kalem, Note 20 ve Note 20 Ultra arasında aynıdır ve Note 10 serisi telefonlarda Note 20 Ultra’da olduğu gibi aynı işlevi görür.

İşte bazı yeni S Pen püf noktaları:

Yeni S Pen gezinme hareketleri, uygulamaları açmak veya geri gitmek için tamamen özelleştirebilirsiniz.


El yazısı için yeni bir otomatik düzleştirme aracı.


Samsung Notes, notun aynı bölümünü dinleyebilmeniz için ses kaydını eşleştiren yeni bir düzen ve canlı otomatik senkronizasyona sahiptir. Bu özellikle toplantı odası için yararlı görünüyor ve bir Samsung hesabı gerektiriyor.


PDF’yi Notes’a aktarın , bu otomatiktir ve zaman kazandıran harika bir araçtır. S Pen ile imzalamak için PDF’yi içe aktarmanız yeterli. Bitti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı