1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Samsung parmak izinde güvenlik açığı!

samsung parmak izi güvenlik açığı

Teknoloji devi Samsung ‘un 20 Şubatta tanıttığı Galaxy S10 cihazının kullanıcıları cihazda büyük bir açık buldu. Bu açık sayesinde isteyen herkes sadece 1 jel kılıf veya ekran koruyucu ile telefonunuzun parmak izi kilidini atlayabiliyor.

İşte Samsung ‘un Parmak İzi Kilidi Bu Şekilde Atlatılıyor!

Teknoloji devi Samsung‘un 20 Şubatta tanıttığı Galaxy S10 cihazının kullanıcıları cihazda büyük bir açık buldu. Bu açık Samsung’un gündemini değiştirdi! Bu kritik soruna ekran filmlerinin neden olduğu tespit edildi. Bu açık sayesinde isteyen herkes cihazınızın parmak izi kilidini atlayabiliyor.

iPhoneDo’nun bu açık hakkında çektiği video

Bir Galaxy Note 10 kullanıcı ise bu sorunun ekran koruyucu ile kaydedilen parmak izleri ile sınırlı olmadığını gösterdiği bir video çekti. Galaxy Note 10 kullanıcısı ekran üzerine bir TPU parçası yerleştirerek parmak izi okuyucuyu kandırmayı başardı.

Sun Gazetesi‘ne konu olan bu olaydan sonra Samsung cephesinden açıklama gelmişti. Samsung‘un bu konudaki tavsiyesi ise sıvı ekran koruyucularını kullanmayı bırakmanız. Teknoloji devi tarafından yapılan açıklamanın aksine telefon ekranın üzerinde herhangi bir film olmadığını ve deneme amaçlı hem başparmağını hem işaret parmağını kaydettiğini görüyoruz. Aynı işlem defalarca tekrarlansa da sonuç değişmiyor.

Teknoloji devi çok kısa süre içinde bir yama çıkaracağını da duyurdu. Sizce Samsung bu ciddi sorunu ne zaman çözecek? Yorumlarınızı bekliyoruz…

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*