1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Samsung, Ekran Altı Kamera İle Geliyor!

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung, amiral gemisi modellerinde şimdiye dek çentikli tasarımı kabul etmemiş, Galaxy S veya Note modellerinde ya çerçeveli, ya da ekran içerisinde küçük bir bölümü kameraya ayırarak farklı bir tasarım anlayışı sergilemişti. İnce çerçeve savaşlarının iyice kızıştığı 2019 yılında, farklı markalar, mekanize çözümler gibi yine farklı tercihler ile kendi tasarım anlayışlarını ortaya koymuş, rekabet de iyiden iyi alevlenmişti. Geçtiğimiz günlerde Güvenilir sızıntı kaynaklarından @IceUniverse ise Samsung‘un 2020 yılında rekabeti bir adım ileriye taşıyacağını gösteren yeni bir bilgi ortaya çıkardı. İşte Ekran Altı Kamera!

Samsung, Ekran Altı Kamera bulunan telefonlarını gelecek sene tanıtacak!

Yeni bir rapora göre, Samsung, tamamen ekranın altına gizlenmiş yeni bir kamera teknolojisinin üretimi için düğmeye basmış. Bu ay içerisinde toplu üretime geçilecek olan yeni teknoloji ile birlikte, gelecekteki Samsung modelleri tamamen ekranın altına gizlenmiş ve ekranın işlevini korumasını sağlayarak bir ön kamera deneyimi sunacak. Şuan için bu teknolojinin Galaxy S11‘de kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Ancak herşey Samsung‘un istediği gibi giderse, 2020 yılında satışa sunulacak olan Galaxy Note modelinde bu tip bir çözümü görebiliriz.

Bu teknolojide Samsung tek başına değil. Çinli telefon üreticileri Xiaomi ve Oppo‘da bu teknoloji üzerinde ciddi çalışmalarını sürdürüyor.

Sizce Samsung, ekran altı kamera teknolojisini hangi serisinde kullanmaya başlar? Yorumlarınızı bekliyoruz…

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*