AndroidGüncel TeknolojiMobilTechnologyTeknoloji

Samsung, Galaxy Z Flip’e 5G’Yİ ekliyor

Samsung‘ Galaxy Z Flip 5G , yeni nesil hücresel yeteneklerle dolu kapaklı katlanabilir bir varyantı, Ağustos ayında piyasaya sürülecek.

Şubat ayında piyasaya çıkan şirketin katlanabilir, daha hızlı 5G Kablosuz Teknolojisine yükseltme yapıyor ama pahalıya mal olacak.

Galaxy Z Flip 4G versiyonu koronavirüs pandemisinin ABD’de kilitlenmeye neden olmasından yaklaşık bir ay önce yani Şubat ayında 1.380 $ için satışa çıktı. Samsung‘un geçen yılki Galaxy Fold’dan sonra ikinci katlanabilir olan bu cihaz, Motorola’nın güncellenmiş Razr’ına benzer bir tasarıma sahip. Z Flip ayrıca katlanabilir ürünler için ilk olan bir cam ekrana sahiptir.

Z Flip 5G sonunda AT&T, T-Mobile aracılığıyla satacak, Samsung.com ve Amazon ve Best Buy’da ön sipariş için zaten mevcut. AT & T’DE, cihaz yalnızca 5G ayak izinin büyük kısmını oluşturan taşıyıcının düşük bantlı ve orta bantlı 5G ağlarına bağlanabilecektir. Aynı şekilde, sadece T-Mobile’da benzer 5G bantlarına dokunabilecektir.

Bununla birlikte, telefon, AT&T için 35 şehrin ve T-Mobile için Altı şehrin bölümlerinde bulunan daha hızlı milimetre dalgası 5G’Yİ kullanamayacak.

5G desteğine ek olarak, yeni Z Flip 5G, Qualcomm’un güncellenmiş Snapdragon 865 Plus işlemcisinde de çalışacak ve “Mistik Gri” ve “Mistik Bronz” olmak üzere iki yeni renkte geliyor.”

Samsung, yeni telefonun parmak izlerini en aza indirirken dokunmak için yumuşak bir “irin” kaplamasına da sahip olacağını söylüyor.”

Samsung Galaxy Z Flip

ABD’de, orijinal Z Flip sadece 4G idi ve AT&T ve Sprint tarafından satıldı, ikincisi o zamandan beri T-Mobile tarafından satın alındı. İlk Galaxy Z Flip, 1.380 $ ‘ dan başladı. Neredeyse hemen satıldı ve haftalarca geri sipariş edildi.

Çoğu şirketin tek bir katlanabilir telefonu bile yok, ancak Samsung’un şu anda üç tane var.

Flip 5G versiyonu ile birlikte, Ağustos ayında dijital Paketlenmemiş etkinliğinde bir telefondan bir tablete genişleyen ikinci nesil Fold’u tanıtması bekleniyor.

5. Şirket, bazı muhabirlerin inceleme birimlerinde ekran kusurları bulduktan sonra, Nisan 2019’dan Eylül ayına kadar 1,980 $ ‘ dan başlayan ilk katının lansmanını erteledi. Bu yıl, Galaxy Fold 2 veya Galaxy Z Fold 2 olarak adlandırılabilecek 2. turun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni cihaz,

Samsung’un yeni ürünleri zor bir zamanda geliyor. 2020’nin telefon endüstrisi için güçlü bir yıl olması gerekiyordu, çünkü 5G ve katlanabilir ekranlar gibi yenilikler insanların tekrar alışveriş yapmasına neden oldu.

Bunun yerine, covid-19 ile ilgili finansal mücadeleler ve endişeler, şirketlerin yapabileceği cihaz sayısını ve insanların gerçekte kaç telefon satın alacağını sınırlayacaktır. Pandeminin en kötüsü ABD ve diğer ülkelerin gerisinde kalsa bile, küresel ekonomi muhtemelen mücadele etmeye devam edecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı