1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Sadece bir adet üretilen Ferrari SP38

Ferrari SP38 ilk görüşte kendine hayran bırakıyor. Markanın klasikleşmiş rengi olan kırmızı, adeta göz kamaştırıyor. Çok özel olan bu otomobilden sadece bir adet bulunuyor.

Ferrari’den gelen açıklamalara göre otomobil, en sadık müşterilerinden biri için özel olarak üretildi. Bu şanslı kişinin kim olduğu henüz bilinmiyor. Bu muhteşem otomobili yollarda görebilme olasılığımız çok düşük.

Ferrari 488 GTB modelindeki çift turbo V8 motorun kullanıldığı özel yapım otomobil, tamamen yeni bir gövde yapısıyla çok daha fütüristik bir imaja bürünmüş. Motorun detayları ise paylaşılmıyor ancak 488 modelinin 3.9 litre hacminde 660 beygir gücünde olduğunu belirtelim. 488 şasesinden gelen yan hava delikleri yine örtülmüş. Çift ara soğutucu ise F40modelinden esinlenmiş.

 

Öte yandan, arka tarafın görüş açısı neredeyse yok. Arkada kullanılan 3 katman motorun üstünü kapatırken aynısını görüş alanına da uygulanmış. Bu haliyle otomobil Lotus Evora modelini de bir miktar anımsatıyor. Aracın çizgileri ve boyutları büyük benzerliğe sahip.

Ferrari SP38 ilk kez 26 Mayıs tarihinde İtalya Como Gölü’ndeki tarihi araçların gösterimi de yapılan Concorso d’Eleganza Villa d’Este otelinde kendisini gösterecek.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*