İncelemeler

Redmi Note 9 Pro Dayanıklılık Testi yayınlandı!

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi’nin birkaç gün önce tanıttığı yeni akıllı telefon modeli Redmi Note 9 Pro 5G’nin ne denli dayanıklığı olduğu, bir test videosuyla gösterildi. İşte Redmi Note 9 Pro 5G’nin dayanıklılık testi!

Xiaomi, yeni Redmi Note 9 Pro 5G akıllı telefonunun dayanıklılık testi hakkında resmi bir video yayınladı. Cihaz, basit bir testin çok ötesine geçen bir dizi zorlu testten geçti, ancak bunun akıllı telefonu hiçbir şekilde etkilemediği görülüyor.

Testlerden başarıyla geçiyor

Video, Redmi Note 9 Pro 5G akıllı telefonun düşüş testi sırasında farklı açılardan nasıl düştüğünü gösteriyor. Dönen bir platform içerisine yerleştirilmiş Gorilla Glass 5 ile kaplı cihazın ön ve arka panellerinin bu düşme testlerinden başarıyla çıktığını görüyoruz. Ancak hepsi bu kadar değil. Daha sonra akıllı telefonun fiziksel düğmeleri, mekanize “parmaklara” tekrar tekrar maruz bırakılarak kararlılık açısından test ediliyor ve dokunmatik ekran, kayma ve darbeye karşı direnç açısından dikkatlice inceleniyor.

Araştırmacılar daha sonra Redmi Note 9 Pro 5G’nin dayanıklılığını yüksek ve düşük sıcaklıklarda test ediyorlar. Ek olarak, akıllı telefona metal bir top düşürülüyor ve cihaz su ve toza maruz bırakılıyor. Ayrıca akıllı telefonun eğilme direnci açısından test edildiğine de şahit oluyoruz. Videodagördüğümüzü kadarı ile Redmi Note 9 Pro 5G yapılan bu testlerin hepsinden başarıyla geçiyor. Xiaomi tarafından yayınlanan bu resmi test videosunun, akıllı telefonların seri üretime girmeden önce nasıl test edildiği konusundaki merakları giderdiğini de söylemek mümkün.

Redmi Note 9 Pro 5G modeli gücünü 8nm teknolojisi ile üretilen Snapdragon 750G 5Gişlemciden alıyor. Orta segment cihazlar için üretilen Snapdragon 750G, 2 adet 2.2 GHz Kryo 570 ve 6 adet 1.8 GHz Kryo 570 çekirdek barındırıyor. Adreno 619 grafik arabirimi ile karşımıza çıkan model, oyun performansı konusunda yeterli güce sahip.

Bize ulaşmak için:

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı