Oyun

PlayStation 5 ve Xbox Series X oyuncu kulaklığı: Astro A20 Gen 2

PlayStation 5 ve Xbox Series X

PlayStation 5 ve Xbox Series X oyuncu kulaklığı: Astro A20 Gen 2’yi ikisi için de kullanmak için 20 $ ‘lık bir kablosuz adaptör almanız gerekir.

Astro’nun en yeni kablosuz oyun kulaklığı A20 Gen 2, 2017 modelinin yükseltilmiş bir sürümüdür. Ekim ayında 119 dolardan satışa sunulacak ve bu, önceki nesil A20’nin fiyatlandırıldığı 149 dolardan önemli ölçüde daha düşük. Astro, fiyat indirimine rağmen kablosuz menzilini birinci nesil modelin sunduğu 30 fitten 50 fit’e çıkardığını ve uygun bir USB-C portu üzerinden şarj olduğunu söylüyor.

A20 Gen 2 kulaklık, iki farklı renk karışımıyla gönderilecek. PlayStation benzeri bir ortam için mavi, beyaz ve siyah veya Xbox görünümü için yeşil, beyaz ve siyah. Her biri, renk karışımlarının karşılık geldiği konsola ve bir PC’ye kolayca bağlanmasını sağlayan bir USB Type-A kablosuz adaptör içerir. Her kulaklık olabilir kutudan diğer konsol ile çalışır ama sadece Astro adlı site üzerinden 20 $ için ek Tipi USB Kablosuz adaptör satın alırsanız.

Astro, her iki konsol için uyumluluğu neden tek bir adaptöre yerleştirmedi? Astro, bunun aygıt yazılımına geldiğini ve her sistemin sözde oyun ve sohbet sesini farklı şekilde işlediğini söylüyor. Her iki adaptörü de alırsanız, kullandığınız konsol için doğru adaptörü kullanmanız gerekir. (her adaptör, desteklediği konsol ile açıkça etiketlenir.) Ardından A20’ye bağlamak için adaptör üzerindeki bir senkronizasyon düğmesine dokunun. Gen 2.

ESKİ KULAKLIĞINIZ PS5 VEYA XBOX SERİES X’TE ÇALIŞACAK MI? MUHTEMELEN

A20 Gen 2 kulaklığını duyurmanın yanı sıra Astro, yeni nesil konsollar gelmek üzere olduğu için eski kulaklıklarını destekleme planını da paylaşıyor. Astro kulaklığınız ses kaynağına 3,5 mm’lik bir fişle bağlanırsa, hem XSX hem de PS5 kontrol cihazlarında bir kulaklık jakı bulunduğundan gitmeniz iyi olur.

Bir Xbox One için üretilmiş kablosuz bir Astro kulaklığınız varsa, Xbox Series X’in ardından Astro’nun Command Center PC yazılımı aracılığıyla kulaklığın (ve modele bağlı olarak, MixAmp veya baz istasyonunu da) ürün yazılımını yükseltmek kadar kolay olacaktır. Kulaklığınız tipik olarak konsola optik ses yoluyla bağlanıyorsa, aynı özellikleri elde etmek için baz istasyonunu XSX’in USB bağlantı noktasına bağlayabilirsiniz. Optik sese gerek yoktur. (ancak konsolda hala bağlantı noktası olacaktır.) Astro, Xbox 360 döneminden kablosuz kulaklıkların geride kaldığını söylüyor.

PS4’e hazır Astro kablosuz kulaklığını PS5‘e getirmek isteyenler için işler biraz daha karmaşık hale geliyor. Sony’nin yeni nesil konsolunda optik ses bağlantı noktası yok. Bu durum kulaklık sahipleri için sorun yaratıyor gibi görünüyor.  Sony’nin bağlantı noktasını ihmal etmesini telafi için Astro, kulaklığınızın PS5 ile hiçbir ek donanım yazılımı gerektirmeden HDMI’dan optik ses ayırıcıyı piyasaya sürüyor. HDMI 2.1, HDCP ve 4K geçişini destekler. Astro, herhangi bir giriş gecikmesine neden olmayacağını ve Dolby uyumlu bir ürün olduğu için sesin de daha kötü olmaması gerektiğini söylüyor.

Bu ayırıcı, Ekim ayında 40 dolara piyasaya sürülecek. Yeni nesil konsolunuzla kayıpsız kaliteyi garanti eden bir ayırıcı için yüksek bir fiyat değil. Ancak daha iyisi, zaten bir Astro kulaklığınız varsa, ayırıcının maliyetinden 15 dolar tasarruf edebilirsiniz. Toplamı 25 dolara düşürmek için seri numaranızı sitesine girebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı