Bilgisayar

Nokia marka dizüstü bilgisayar modelleri geliyor

Nokia akıllı telefonların üreticisi olan HMD Global, ürün yelpazesini genişletmeye hazırlanıyor. Şirketin yakın bir dönemde dizüstü bilgisayar modellerini piyasaya süreceği ortaya çıktı.

Sızan yeni bilgilere göre önümüzdeki dönemde Nokia markalı dizüstü bilgisayar serisi satışa sunulacak.  Cihazların 11-14 Ocak tarihleri ??arasında tamamen dijital bir formatta düzenlenecek olan CES 2021 tüketici elektroniği fuarında sergilenmesi muhtemel.

Nokia bilgisayarın detayları henüz belli değil

Hindistan Standartları Bürosu (BIS) veritabanında dizüstü bilgisayar ve tablet modelleri olduğu düşünülen birçok yeni cihazın model numarası listelendi. Kod adları NKi510UL85S, NKi510UL82S, NKi510UL810S, NKi510UL165S, NKi510UL1610S, NKi310UL82S, NKi310UL85S, NKi310UL42S ve NKi310UL41S olarak belirtilen bu dizüstü bilgisayar ve tablet modellerinin teknik detayları ne yazık ki şimdilik belli değil.

Nokia bilgisayarların işlemcisi nasıl olacak?

Ancak dizüstü bilgisayar modellerinin farklı boyutlarda ekranlarla donatılmış Intel Core i3 ve Core i5 işlemcilerle gelme olasılıklarının oldukça yüksek olduğu belirtiliyor. Beşinci nesil mobil ağları destekleyen bir dizi akıllı telefonun ise önümüzdeki yılın ilk yarısında duyurulmasının planlandığını söyleyelim. Özellikle uzun zamandır beklenen Nokia 9.3 PureView‘in Qualcomm Snapdragon 875 işlemci ile piyasaya sürüleceği de sızan bilgiler arasında.

Yakın zamanda bir telefon ile de karşımıza çıkacağını açıklamıştı. Akıllı telefon pazarında tekrar eski günlerine dönmek istiyor. Orta sınıf telefonları ile Çin’li üreticilerine karşı derin bir rekabet içerisinde. Son birkaç aydır her bütçeye uygun telefonları ile karşımıza çıkan Finlandinya menşeili üretici, önümüzdeki günlerde yine ucuz maliyeti olan Nokia 5.4 modeli ile karşımıza çıkacak. Bu telefon hakkında aslında ilk kez konuşmuyoruz. Daha önceden de Nokia 5.4’e ait olduğu iddia edilen pek çok sızıntıya denk gelmiştik. Ancak bugün, Nokia’nin bu cihazını beklenenden erken süreceğine dair haberler ortaya çıkmaya başladı.

Daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı