Sosyal Medya

Mavi tik başvuru formu yeniden Twitter’a geliyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter , bildiğiniz gibi onaylanmış hesap özelliğiyle ünlü kişilerin kullandığı hesapları mavi tik ile etiketliyor.

İlk başlarda herkesin başvurabileceği hesap doğrulama özelliği, daha sonra Twitter tarafından kapatılmış ve hangi hesapların onaylacağına platform karar vermeye başlamıştı.

Twitter’ın hesap onayı için başvuru sayfasına girenler ise, Onaylanmış hesap programımızın şu an için askıda olduğunu lütfen unutmayın. Şu anda yeni istekleri değerlendirmeye almıyoruz.” uyarısıyla karşılaşıyor.

2021’DE YENİDEN AÇILIYOR

Twitter, hesapların doğrulanmasını sağlayan ve özellikle tanınmış kişilere uyguladığı mavi tik için başvuru formunu, 2021’de yeniden başlatacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, doğrulama için uygun olacak hesaplar arasında devlet hesapları, şirketler, markalar, sivil toplum kuruluşları, haber medya hesapları, eğlence, spor, aktivistler ve organizatörler bulunacak. 

ONAYLANMIŞ HESAP KRİTERLERİ

Twitter’ın yeniden onay başvurularını açması ile birlikte, kullanıcılar mavi tik için istek formu gönderebilecek. Ancak mavi tik alabilmeniz için aşağıdaki şartları da sağlamanız gerekiyor:

  • Geçerli bir profil fotoğrafı
  • Doğrulanmış telefon numarası
  • Twitter hesabının tüm kullanıcılara açık olması
  • Varsa kişisel blog sayfanız veya web sitenizin adresi
  • Twitter profilinde bulunun biyografi bölümünün doldurulmuş olması
  • Doğrulanmış e-posta adresi

Bu şartların dışında Twitter , hesabınızın aldığı etkileşim rakamlarına da göz atıyor. Eğer takipçi sayınız fazla değilse ve gönderilerinize olan etkileşim sayısı çok az ise mavi tik almanız oldukça zorlaşıyor.

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı