Güncel TeknolojiTeknoloji HaberleriYazılım

Kıyamet sonrası için kurulmuş işletim sistemi: Collapse OS

Üçüncü dünya savaşı veya dördüncü dünya savaşı hakkında insanoğlunun kendi kendini nasıl yok edeceği söylentilerini duymuşsunuzdur. Kıyamet sonrasında medeniyetlerin sıfırdan kurulmak zorunda kalmamak konusunda henüz planı olmayan bizler için Motherboard, yazılım geliştiricisi Virgil Dupras ’ın kıyamet sonrası kalan parçacıklar üzerinde çalışabilen bir işletim sistemi – Collapse OS – kurduğunu açıklıyor.

Fikrin amacı medeniyetlerin sıfırdan kurulmak zorunda kalmasını engellemek!

Dupras, toplum çöktüğünde ve tüketici elektroniği hazır olmadığında, kendini nasıl tekrar inşa edip programlayacağını bilenlerin galip geleceğine inanıyor. Collapse OS kendi kendine toplanma, kolayca yerden kalkma ve geçici makineler ile çalışma yetilerine sahip bir işletim sistemi olarak programlandı.

Modern tüketici elektroniğini kullanamayacağımız bir kıyamet için mükemmel. Aynı zamanda bu, herkesin bilgisayarları önemsemek için son gıda parçası üzerinde Thunderdome tarzı savaşmakla meşgul olduğu kadar felaket değil.

İşletim sisteminin herhangi birine yardımcı olması pek olası değil. Modern tüketici elektroniği cihazlarının kullanılamadığı bir ortamda harika bir çözüm olsa da insanların sürekli birbiriyle çok az sayıda olan yiyecekleri, içecekleri, erzakları, sığınakları ve diğer ihtiyaçları için mücadele edeceği bir ortamda bilgisayar akla gelecek olan ilk şey olması olası değil.

Virgil Dupras, Motherboard’a “Bunu gerçek olduğunu düşündüğüm bir riski azaltmak için yapıyorum, kaçınılmaz değil ama mütevazı bir çaba gerektirecek kadar muhtemel.” dedi.

Collapse OS‘un internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı