1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Katlanabilir telefon Motorola Razr! En iyisi mi?

Katlanabilir telefon Motorola Razr
Katlanabilir telefon Motorola Razr

Katlanabilir telefon Motorola Razr, piyasaya flaş bir giriş yaptı. Geçtiğimiz ay özellikle Barcelona’da gerçekleşen MWC 2019 kapsamında, katlanabilir telefon furyası patladı. Önde gelen tüm markalar katlanabilir telefon modellerinin tanıtımını yaptı. İlk etapta sessizliğini koruyan Motorola, katlanabilir telefon Motorola Razr modeliyle gündeme damga vurmaya aday.

Bir süredir söylentileri süren Motorola’nın katlanabilir telefonu iddiası yakın dönemde gerçek oldu. Motorola Razr modelinin katlanabilir versiyonunu çıkartıp katlanabilir telefon Motorola Razr modeliyle piyasadaki yerini aldı. Sizlerle bu yazımızda Motorola’nın bu yeni modelinin teknik özellikleri hakkında konuşacağız. Bakalım Motorola ünlü rakipleri Samsung ve Huawei’i gölgede bırakabilecek mi?

Katlanabilir telefon Motorola Razr! Teknik özellikler:

Ana ekran: 6.2 inç; 2.142×876 piksel. İşlemci: Qualcomm Snapdragon 710. RAM: 4 veya 6 GB. Depolama: 64 veya 128GB. Batarya: 2,730-mAh. Renkler: Beyaz, Siyah veya Altın. Paylaşılan diğer bazı özellikler de bulunuyor. Bunlardan biri açıldığında dış ekranı izleme paneli olarak kullanma özelliği. Bu, parmak izi okuyucuyu ekranın kendisi yerine mini trackpad olarak kullanan Moto G5 Plus gibi bazı Motorola telefonlarında bulunan One Button Nav’a benzeyen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm bu özelliklere sahip katlanabilir telefon Motorola Razr modelinin 1.500 dolarlık bir fiyatla gelmesi bekleniyor.  Motorola 2004 yılında orijinal Razr’ı piyasaya sürdüğünde, enflasyona göre ayarlandığında yaklaşık 725 dolar olan hizmetle 450 dolara mal oldu. Wall Street Journal’a göre, yeni katlanabilir Razr 1,500 dolar tutabilir. Bugün satılan diğer telefonlardan çok daha pahalı. Ancak 1.980 dolarlık Galaxy Fold ve Mate X için ödeyeceğiniz 2.600 dolar düşünüldüğünde Motorola Razr için 1500 dolar ödemek cüzi bir rakam olarak görünebilir.

Orijinal Razr ile katlanabilir Razr’ı karşılaştırdığımızda ekran farkı ilk öne çıkan etmen olacaktır. Orijinal Razr’daki ekran sadece 2,2 inç idi. Katlanabilir modeldeki Snapdragon 710 kullanılıyor. Bu işlemci tercihine Galaxy A8 ile Xiaomi Mi 8 SE modellerinde de rastlayabilmekteyiz. Yeni teknoloji yarışında rekabeti kızıştıran katlanabilir telefon Motorola Razr hakkında ilerleyen günlerde çıkacak muhtemel yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalın.

Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*