İphone 5s’e IOS 12 ile yeni bir soluk

Apple’ın üretmiş olduğu son 4 inc boyutundaki iphone 5s ve 5SE modellenine IOS 12 güncellemesi geldi.

iPhone 5S ve 5SE gibi eskiyen cihazlara yeni yazılım güncellemesi yapmak sıkıntılı olabiliyordu. Yeni işletim sistemi performansı düşürebiliyor ve hatalara yol açıyordu. Ancak IOS 12 güncellemesi bu dertleri tamamen ortadan kaldırıyor. Bu yüzden kesinlikle indirmenizi tavsiye ederim.

IOS 12 ile iPhone 5S daha hızlı

2013 yılında iPhone 5S, herhangi bir akıllı telefondaki ilk 64 bit işlemci olan A7 çipi ile piyasaya çıktı. 5 yaşında olmasına rağmen, aynı işlemci telefonun Apple’ın en yeni işletim sistemini çalıştırmasına izin veriyor.

İOS12 hala betadayken bile, özellikle Safari ve instagram gibi uygulamaların açılması söz konusu olduğunda hızdaki gelişmeleri fark ettik . Örneğin, iOS11’debir iMessage yazmış olsaydım, klavye görünme zamanını aldı. Ancak iOS 12‘de, yaklaşık yarım saniye daha az zaman alıyor. 

Tüm uygulamalarda büyük iyileştirmeler görmediğimi belirtmeliyim. Facebook, Haritalar ve Hava Durumu, dikkat çekici hız artırıcılarına çok az şey gösterdi. Ancak önceki büyük iOS güncellemelerinden farklı olarak, iPhone 5S hiçbir zaman bogged hissetmemişti.

SiriKısayolları

Kısayollar Siri’nin karmaşık görevleri tek bir komutla tamamlamasını sağlar . Kendi kısayollarınızı oluşturabilir veya başka bir kişi tarafından oluşturulmuş olan Kısayolları kullanabilirsiniz . 

Bildirim gruplaması

En güzel özelliklerden biri uygulamaya göre bildirimleri gruplandırmak, bu 4 inçlik ekrandan daha fazlasını elde etmek için büyük bir adım. Kilit ekranından tek bir kaydırma ile bildirimleri birçok bildirimi görebiliyorsunuz.

Kontrol Merkezi’ni özelleştirme

Kontrol Merkezi Panelinin özelleştirilebilir olması güzel bir özellik olmuş. Ekran kaydı, QR taramaları, büyüteç ve Apple Cüzdan için düğmeler eklendi.

Yeni pil grafikleri

Yeni gelen IOS 12 güncellemesi ile birlikte 5 yaşındaki bir bataryadaki iyileştirmeler etkileyici düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Elif TAN

Bir cevap yazın


*