Güncel TeknolojiHaberleriOSMobilYazılım

iOS 12, NFC ile otel odanızın kilidini açabilir

Apple’ın birkaç hafta içinde iOS 12‘nin bazı büyük özelliklerini ortaya çıkarması bekleniyordu, bu özelliklerden birinin ne olabileceği konusunda bazı haberler var: iPhone‘unuzu otel odası için güvenli bir kapı anahtarı olarak kullanma yeteneği, Yakın Alan İletişimi (NFC) büyüsü sayesinde yapılacaktır.

The Information’a göre, iOS 12’de geliştiricilere açılan teknolojinin potansiyel kullanımlarından sadece bir tanesi. Apple tarafından yapılmayan uygulamalar, iOS 11 ile iPhone NFC çipine sınırlı miktarda erişim sağladı, ancak görünüşte, geliştiricilerin daha gelişmiş özellikler oluşturmasına izin vererek, bir çok kısıtlamanın kaldırılacağı açıklandı.

Hangi telefonlar alacak?

Yeni işlevselliğin bu yılın Apple’ın 4 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2018 adlı konferansında duyurulacağı bildirildi. Bilgi, Apple çalışanlarının Cupertino’daki şirketin genel merkezindeki yeni kilit açma özelliğini zaten kullandığını söyledi.

2014’ten itibaren iPhone 6‘dan beri NFC çipleri her iPhone’a dahil edilmiştir, bu nedenle telefonunuz İphone 6’dan daha eski olmadığı sürece Apple’ın planladığı yeni özelliklerden faydalanabilirsiniz. IOS 12, iPhone 5S‘e bunu yapmayacak gibi görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı