Sosyal Medya

Instagram’dan yazdıklarınızı sildirecek özellik!

Instagram kurulduğu günden bu yana oldukça büyük bir değişim geçirdi özellikle Facebook’a satılmasından sonra oradaki bazı özellik kazanan Instagram, daha fazla kişiye ulaşmaya başladı. Bunun ardında ise sürekli yeni eklenen özellikler ve geliştirilen deneyim gösteriliyor. FacebookMessenger veInstagram için yeni kaybolma moduözelliğini sunuyor.

Instagram için yeni kaybolma modu

Instagram, Facebook’a satılmasıyla birlikte farklı bir çehreye büründü. Bazılarının çok sevdiği bazılarınınsa hiç hoşlanmadığı özellikleri bünyesine ekleyen Instagram şimdi de kaybolan mesajlara kavuşuyor.

Yakın zaman önce Messenger ve Instagramdirekt mesajları birleşmişti. Bunun sonucu olarak her iki tarafa da gelecek özellik ilk etapta Messenger tarafına geliyor. Bu özellikle birlikte mesajlar artık sonsuza kadar kalmayacak.

Kaybolma modundan kasıt ise arkadaşlarınızla yaptığınız sohbetler için mesajların bir süre sonra silinmesini içeriyor. ABD’deki Messenger kullanıcılarında ve yeni mesajlaşma deneyiminin etkin olduğu hesaplar için Instagram’da kullanılabilir durumda. Şaşırtmayan bir şekilde temelde bu özellik Snapchat’teki geçici mesajlaşma yöntemine benziyor. Bu mod açıkken, gönderdiğiniz mesajlar geçici oluyor. Moddan çıkıldığında ise her şey kayboluyor.

Bu özellik neler getirecek?

Söz konusu özellik açıkken ekran görüntüsü aldığınızda diğer taraf bu konuda bilgilendiriliyor. Kaybolan mesajları kullanmak için her iki tarafın da bu modu aktif etmesi gerekiyor. Şu an için ABD’deki Messenger’a ve bazı ülkelere geliyor. Konu hakkında detaylı açıklama yapmayan, bu özellik ile WhatsApp’taki özelliğe göz kırpıyor gibi görünüyor.

Bize ulaşmak için:

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/sosyal-medya/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı