Güncel TeknolojiİnternetSosyal Medya

Instagram beğeni sayısı özelliğini tarihe gömüyor!

Instagram sizlerinde bildiği üzere bundan aylar önce gönderilerin beğeni sayısını kaldıracağını açıklamıştı. Geçtiğimiz ayda takip sekmesini kaldıran instagram, beğeni sayısı özelliğini de tarihin tozlu raflarına kaldırmaya hazırlanıyor.

Instagram‘ın beğeni sayısını kaldırma kararında insanlar üzerindeki olumsuz etkileri büyük rol oynuyor. Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda‘da beğeni sayısının kaldırılması üzerine testler gelen resmi açıklamaya göre başlandı.

Instagram Kullanıcıları paylaştıkları gönderilerin beğeni sayılarını kendi hesaplarından görebilecek. Ancak, bir başkası yani hesap sahibi dışındaki hiç kimseye beğeni sayıları gösterilmeyecek. Aşağıdaki fotoğraf test programına dahil edilen bir hesaptan alınmıştır.

Yukarıdaki resimde de görüleceği üzere gönderiye gelen beğeni sayısı gösterilmiyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri‘den gelen açıklamaya göre: gönderilere gelen beğeni sayısının gizlenme özelliğinin test edildiği ülkeler arasında çok yakında Amerika Birleşik Devletleri‘nin de yer alacağı belirtildi.

İlerleyen haftalarda Amerika Birleşik Devletleri‘nin bazı bölgelerinde Instagram beğeni sayısı gösterme özelliği kaldırılacak. Daha sonra da bütün dünyanın genelinde beğeni sayısı gösterme özelliği kaldırma işlemi uygulanacak. Yani, Instagram paylaştığınız fotoğraf veya videolara gelen beğenilerin sayısını kısa süre sonra göstermeyi bırakacak. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Facebook’ta beğeni sayısı gösterme özelliğini kaldırma için test sürecine başladı.

Çok popüler bir sosyal medya uygulaması olan instagram da kalkacak olan beğeni sayısı gösterme özelliği sizce iyi mi oldu kötü mü, düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı