Uygulamalar

Huawei yeni haritalar uygulamasını yayımladı

Huawei yeni haritalar uygulamasını yayımladı. Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin kendi yazılımları üzerinde çalışmaları devam ediyor. Son olarak bir ay gibi bir süre önce duyurmuş olduğu harita uygulaması Petal Haritalar’ın beta sürümü nihayet yayınlandı. Huawei’nin sahip olduğu uygulama mağazası AppGallery üzerinden yayınlanan söz konusu bu uygulama, Google Haritalar’da yer alan özelliklerin bir benzerini kendisine dahil etmiş durumda. Uygulamanın eksik tarafında ise Türkçe dil desteğinin bulunmaması olarak gözüküyor. Çinli şirket Huawei’nin bir süre önce duyurmuş olduğu Petal Haritalar bir süre bekleyişin ardından yayınlandı. Şuan için beta sürümün indirilebilir olduğu bu uygulama, sadece EMUI 11 sürümüne sahip modellerde kararlı sürüm olarak kullanılabiliyor. 

AppGallery bilgilerine göre Petal Haritalar, 140’tan fazla ülkede kullanılabiliyor. Türkiye dahil olan bu uygulama için Türk kullanıcı yorumlarına göre Türkçe dil desteğinin olmadığı şikayeti bulunuyor.

Google Haritalar’dan farksız Petal Haritalar yayınlandı

Huawei’nin açıklamış olduğu verilere göre Petal Haritalar, 2 ve 3 boyutlu görüntüler sunabiliyor. Kullanıcılar uygulama ile gezintiler yapabilirken, yeni yerler keşfedebiliyor. Diğer yandan incelenmek istenen bir lokasyon, haritalar üzerinden de aratılabiliyor. Huawei belirttiğine göre Petal Haritalar, belli lokasyonlar için anlık trafik verisi sağlayabiliyor. Diğer yandan alternatif rotalar da oluşturabildiğini belirtiyor. Bu noktada Petal Haritalar’ın navigasyon desteğinin de olduğunu görüyoruz. 

Yeni haritalar uygulaması kaç MB?

Huawei’nin söz konusu yeni harita uygulaması 16 MB’lık bir boyuta sahip durumda. Bu uygulama tamamen ücretsiz olarak sunulurken, AppGallery üzerinden uygulamayı Huawei cihazınıza indirebilirsiniz. Android lisansları iptal edilen şirket her alanda kendi uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Yeni işletim sistemi ve altyapı sonrasında kendi servislerine de girişen Huawei, bakalım Petal haritalar ile pazarda rakipleri karşısında nasıl bir performans sergileyebilecek göreceğiz. Şuan henüz yeni olduğu için güncellemeler ile uygulamanın geliştirilmesi bekleniyor.

https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/petalmaps/

Daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı