1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Galaxy S4 kullanıcılarına $10 Ödeme yapılacak!

Samsung‘un 2013 yılında piyasaya sürdüğü telefonu Galaxy S4 modeli için müşterilerine $10 ödeme yapacak. Dava sonucu verilen ceza Samsung‘a 2.8 milyon dolara patlayacak. Cezanın hangi bölgelerdeki kullanıcıları kapsadığı ise henüz bilinmiyor.

Davanın konusunu Samsung‘un Galaxy S4 modellerindeki CPU ve GPU puanlarını şişirmesi. Şirket, telefonun normal değerinden çok daha yüksek puan gösterip Galaxy S4‘ün gerçekte olmadığı kadar güçlü olduğunu iddia ediyordu ve bu durum bir aldatmacadan ibaret olduğu ortaya çıktı.

Açılan dava Samsung’a 13.4 milyon dolara mal oldu. Mahkeme, Samsung‘un Galaxy S4 sahiplerine toplamda 2.8 milyon dolar ödemesine karar verdi. Samsung‘a 10.4 milyon dolar da ihtiyati tedbir kondu. 2.8 milyon dolarlık ceza, Samsung‘un Galaxy S4 sahiplerine 10’ar dolarlık (yaklaşık 57 TL) ödeme yapacağı anlamına geliyor.

Sonuç olarak Samsung ilerki dönemlerde Galaxy S4 kullanıcılarına $10’lık bir ödeme e-postası gönderecek. Bu e-posta, Galaxy S4 sahiplerinin geri ödemelerini nasıl alacağına dair çeşitli bilgiler içerecek. Bu durumdan ülkemizdeki Galaxy S4 kullanıcılarının yararlanıp yararlanamayacağı bilinmiyor.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*