Güncel Teknoloji

Galaxy Fold 2 ‘de İki Ayrı Pil Bulunacak

Güney Koreli merkezli teknoloji devi Samsung’un yeni çıkarmayı planladığı telefonu Galaxy Fold 2’nin batarya değerleri bir raporda ortaya çıkmış durumda. Rapora göre telefonda, 2.090 mAh ve 2.275 mAh kapasiteli iki farklı pil ünitesi bulunacak. Yani toplamda tam 4.365 mAh’lik bir pil kapasitesini bünyesinde barındırmış olacak.

Samsung, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürmüş olduğu ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold ile beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Fakat devam serisi için telefonun üzerindeki çalışmalara devam ettiği de ortada. Yeni katlanabilir telefonun özelliklerinin nasıl olacağı hakkında bugüne kadar birçok şey duyduk. Ancak bugün paylaşılan bir rapor ise Galaxy Fold 2’de yer alacak bataryaları ortaya koymuş durumda.

Rapora göre telefon toplamda 4.365 mAh’lik bir batarya kapasitesine sahip olacak, bunu da içerisindeki ikiye bölünmüş pil hücresiyle sağlayacak. Paylaşılan ekran görüntülerine bakılacak olursa bu kapasitenin ayrılma şekli, 2.275 mAh’lik bir ana batarya ve 2.090 mAh’lik ikinci bir ünitenin birleştirilmesiyle olacak. Burada dikkat çeken detay ise bu değerin Galaxy Fold’daki 4.380 mAh’lik batarya kapasitesinden daha düşük olması.

Galaxy Fold 2’nin bataryası, Galaxy Fold’un bataryasından daha düşük olacak:

Bahsettiğimiz gibi Samsung Galaxy Fold 2, abisine göre 15 mAh daha az pil kapasitesine sahip. Bu sebepten dolayı Galaxy Fold 2’nin daha iyi pil ömrü elde etmesinin tek yolu var. O yol ise daha iyi pil optimizasyonu ve daha fazla enerji verimi sağlayan bir yonga setinden faydalanmak olacaktır. Bilindiği üzere gücünü Snapdragon 865’ten almakta olan katlanabilir telefon, bu sayede çeşitli görevlerde daha verimli bir pil tüketimine sahip olacak diye bekleniyor

Buna ek olarak da Galaxy Fold 2’de kullanılması planlanan LTPO arka panel teknolojisinin de pil verimliliği açısından %15 ila %20 arasında iyileştirmeler sunabileceği belirtiliyor. Bu da demek oluyor ki bakıldığında mAh değeri olarak daha düşük bir kapasiteye sahip olsa bile, Galaxy Fold 2 de benzer bir pil performansı sergileyecektir.

Tabii ki bunların şimdilik birer iddiadan ibaret olduğunu, pratikte kullanımın değişiklik gösterebileceğini (ve genelde gösterdiğini) unutmamak lazım. Realistik sonuçlar için ise biraz daha beklememiz gerekecek gizi duruyor.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: AMD, Intel’e Rakip Ryzen 3000XT Serisi İşlemcilerini Duyurdu
Kaynak: Wccftech

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı