Güncel Teknoloji

Facebook Messenger ve Instagram arasındaki çizgi inceliyor

Facebook’un bünyesindeki mesajlaşma uygulamlarını birleştirme planı netleşiyor. Şirket, Messenger’da sunduğu bazı özellikleri Instagram’ın mesaj kutusuna entegre ediyor. Bu entegrasyonla birlikte Facebook Messenger ve Instagram arasında mesaj göndermek de mümkün olacak.

Sosyal medya devi bu özellikleri test etmeye geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Şirket şimdi de Instagram’ın mesajlaşma aracını kullanan herkesin söz konusu özelliklerden yararlanmasını planlıyor.

Facebook, bugün paylaştığı bir blog gönderisiyle Instagram ve Messenger mesajlarını birleştirdiğini açıkladı.Sunulan yeni güncelleme ile Instagram DM sembolü Messenger ikonuna dönüşürken, Instagram kullanıcıları Messenger mesajlarını Instagram üzerinden de yönetmiş olacak. Şirketin mesajlaşma uygulamasına 10 yeni özellik daha eklediğini söyleyelim. 

Instagram kullanıcıları yakında, “platformda mesajlaşmanın yeni yoluyla tanışmaları” için uygulamayı güncellemeleri gerektiğini söyleyen bir bildirimle karşılaşacak. Uygulama güncellendiğinde, Instagram’ın mesaj arayüzü üzerinden Instagram hesabı olmayan Facebook kullanıcılarına ulaşmak da mümkün olacak. Buna karşılık, Messenger kullanıcıları da sadece Instagram hesabı olan arkadaşlarıyla mesajlaşabilecek.

Facebook Messenger ve Instagram DM Birleşimi Zorunlu mu?

Instagram’ı satın aldığı günden beri iki sosyal medya platformu Facebook ile Instagram kullanıcılarını bir araya getirmek için çaba sarf etmeye devam eden Facebook, sosyal medya platformunu satın aldıktan sonra iki sosyal medya platformunun kullanıcılarını bir araya getirmeye yönelik attığı adımların tamamından büyük bir adım attı ve iki sosyal medya platformunun kullanıcılarını birbirine bağlayacak güzel bir özellik getirdi.

Instagram ve Facebook’un mesajlaşma hizmetlerinin resmen birleşiminin neticesinde Facebook kullanıcıları artık Instagram kullanıcılarına, Instagram kullanıcıları da Facebook kullanıcılarına mesaj gönderebilecek. İki popüler sosyal medya platformunun mesajlaşma servislerinin birleştirilmesi her ne kadar bazı sosyal medya kullanıcılarının hoşuna gitmiş olsa da bazı kullanıcılar sosyal medya platformunun getirdiği özelliğe karşı olumsuz tepkiler verdi.

Sosyal medya platformlarının mesajlaşma hizmetlerini kullanmak tamamen isteğe bağlı olmakla birlikte kullanıcılar dilediği zaman özelliği etkinleştirebilir ve Instagram veya Facebook’taki sosyal medya kullanıcısına mesaj gönderebilir. Sosyal medya kullanıcılarına büyük bir kolaylık sunan bu özelliğe WhatsApp Messenger’ın da eklenip eklenmeyeceği sosyal medya kullanıcıları için büyük bir merak konusu oldu.

Facebook’un bünyesindeki mesajlaşma uygulamlarını birleştirme planı netleşiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı