Güncel TeknolojiiOSTeknoloji Haberleri

Elveda iTunes! Müziğin yeni adresi neresi?

Elveda iTunes! Apple’ın uzun yıllardır sunduğu önde gelen hizmeti iTunes’a veda vakti geldi.18 yıllık iTunes’un ardından Apple, uygulamayı sonlandırıyor ve sizi Apple Music, Apple Podcast’ler ve Apple TV’ye yönlendiriyor. Üç uygulama tüm cihazlarınızda mevcut olacak, yani müzik koleksiyonunuz da cihazlarınızda yer alacak. iTunes’un kapatılması, yıllar içinde müzik koleksiyonları yapanlar için büyük sorulara yol açıyor. Yatırımınızı sağlam tutmak için ne yapmalısınız? Ya Windows için iTunes kullanıyorsanız? Peki iTunes Match’e ne olacak? Teknoloji devi Apple, müzikal anlamda da kullanıcılarını mutlu ediyordu. Uzun yıllardır Apple hayranlarının vazgeçilmezlerinden olan iTunes’un yerine Apple Music’in geleceği söyleniyor. Apple, Apple Music’in müzik alanında ihtiyaçları karşılayacağını söylüyor. Apple’ın sizi Apple Music’e taşıması hakkındaki bilgilerle karşınızdayız.

iTunes, 2001’den beri Mac’te mevcuttu ve orijinal iPod ile daha sonra iPhone’un piyasaya sürülmesinin bir parçasıydı. Bununla birlikte, 2011’den beri yeni bir iPhone’u etkinleştirmek artık gerekmiyordu ve bazı kullanıcılar iTunes’a olan ilgilerini kaybettiler. Pek çok Apple kullanıcısı artık iTunes’u gözden çıkardılar ve hayatlarının bir parçası olmasını istemiyorlar. Sonuç olarak Apple da bu duruma karşılıksız kalmadı.

İTunes bugün hala çalışıyor mu?

Apple, web sitesinde iTunes’u hala tanıtıyor. iTunes şimdilik var olmaya devam edecek, ancak Apple, MacOS Catalina’da desteklemeyecek.

Apple iTunes’un ilk zamanlarda Mac’te etkili olduğunu ancak artık amacından şaştığını belirtti. Söylenenlere göre Apple Music yüksek hızlı yapısıyla iTunes’u geride bırakacak.

iTunes koleksiyonunuz kaybolmayacak. Şimdiye kadar satın aldığınız, kopyaladığınız, yüklediğiniz veya içe aktardığınız her şarkı, mevcut Mac OS sürümünüzden Catalina’ya yükseltme yaptığınızda zaten Apple Music’in bir parçası olacak. Bilgisayarınızda bulunan tüm dosyalar kalacaktır. Apple, sahip olduğunuz hiçbir şeyi tasfiye etmiyor, ancak dosyaların bulunduğu yeri yeniden organize edecek.

Elveda iTunes!

Elveda iTunes!

Değişim zor olacak. Catalina yükseltmesi için herhangi bir neden var mı? Bu uygulamaları hızlandırmanın yanı sıra, Apple, devam eden gizlilik ve güvenlik güncellemeleri için en yeni sürüme yükseltmenizi teşvik ediyor. Bu sonbaharda MacOS Catalina güncellemesiyle Mac’inize gelen tüm değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Apple ve daha pek çok alanda güncel haberler için bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı