Güncel Teknoloji

Corona Virüsü iPhone Satışlarını Etkiledi!

Apple Pazartesi günü yaptığı açıklamada, corona virüsünün şirketi beklenenden daha fazla etkilediğini ve üretim üzerinde bir etkisi olduğunu söyledi.

Şirket, cari çeyrekte kazanç yönergesini azalttı. Apple, yaptığı açıklamada, “Beklediğimizden daha normal koşullara daha yavaş dönüş yaşıyoruz.” “Sonuç olarak, Mart çeyreği için sağladığımız gelir rehberliğini karşılamayı beklemiyoruz.” Apple, mevcut çeyrekte 63 milyar ila 67 milyar dolar arasında satış yapmayı beklediğini söylemişti. Loup Ventures‘ın yatırımcısı ve analisti Gene Munster 58 ila 60 milyar dolar arasında bir gelir öngörüyor.

Apple yılın en büyük tatil beldesinde 91.8 milyar dolar gelir bildirdi. Wedbush Securities‘den bir analist olan Daniel Ives, Apple açıklamasının “Wall Street’teki en kötü korkuların bir kısmını doğruladığını” söyledi. İihone’lar Çin’de toplanıyor ve Hubei eyaletinin dışındaki fabrikalar “tahmin ettiğimizden daha yavaş büyüyor” dedi. Eksiklikler dünya çapındaki gelirleri “geçici olarak” etkileyecektir. Buna ek olarak, Apple Çin’deki satış sorunlarından etkilendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı